facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2021 | 03 | 25

Projekty GZSiSS odpowiedzią na głód ruchu wśród dzieci i młodzieży

Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego realizujący projekty „Dzielnicowe Centra Sportowe”, czy „Mój sport”, oferuje dzieciom i młodzieży zajęcia ruchowe realizowane w różnych dzielnicach naszego miasta. Ogromna oferta GZSiSS daje każdemu dziecku możliwość realizowania swoich potrzeb ruchowych i nawet w czasie panujących obostrzeń można wybrać coś dla siebie. O zajęciach biegowych, turystycznych, lekkoatletycznych czy piłce nożnej, informowaliśmy już kilkakrotnie. Tym razem nasze kroki skierujemy na Strzyżę, Dolne Miasto i Żabiankę, gdzie dzieci i młodzież korzystają z zajęć ruchowych w ramach programu „Mój sport”. 

Crossfit na Strzyży

W ramach projektu „Mój sport” w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 na Strzyży, odbywają się zajęcia Crossfit. Pod okiem trenera Przemka grupa zapaleńców wynosi przed szkołę sprzęt potrzebny do ćwiczeń i rozpoczyna cotygodniowy trening. Ponieważ trening jest tak zaplanowany, że ćwiczenia następują jedno po drugim, nie ma tutaj czasu na rozmowy. Hantle, sztangi, kettle to nieodłączne przybory towarzyszące podopiecznym GZSiSS podczas czwartkowych spotkań, a dodatkowo wiele ćwiczeń odbywa się z oporem własnego ciała. Na tym zresztą polega CrossFit, aby podczas treningu siłowo kondycyjnego rozwijać najważniejsze cechy motoryczne. Plan zajęć nie pomija żadnego elementu ogólnej sprawności fizycznej, doskonaląc 10 najważniejszych cech motorycznych, a więc: wydolność naczyniowo-oddechową, wytrzymałość, siłę, gibkość, moc, szybkość, koordynację, zwinność, równowagę, precyzję ruchu. Tak więc, zarówno dziewczęta jak i chłopcy podczas kolejnych spotkań podnoszą swoją sprawność motoryczną na coraz wyższy poziom. A wszystko to podczas dwugodzinnych intensywnych zajęć. W dobie pandemii uczestnicy spotykają się w grupie nie większej niż 12 osobowa, ale to tylko dodaje smaku, bo spotkania stają się bardziej elitarne.

Zabawowe firmy ruchu dla najmłodszych na Żabiance

 „Mój sport” zagościł także na stałe w Szkole Podstawowej nr 77 na Żabiance, gdzie dwa razy w tygodniu spotykają się dzieci z najmłodszych klas. To tutaj dwaj instruktorzy, panowie Andrzej i Tomasz dają najmłodszym podopiecznym możliwość rozwoju fizycznego. W dwóch grupach, podczas półtoragodzinnych bloków treningowych prowadzonych na boisku lub na sali gimnastycznej, uczniowie klas 1-3 biorą udział w różnego rodzaju aktywnościach.

Zajęcia prowadzone są w formie zabawowej z dużą ilością gier i zabaw ruchowych. Prowadzący nie zapominają o gimnastyce podstawowej, w tym gibkości, zwinności i koordynacji. Podczas spotkań często występują różnorodne formy rywalizacji. 

Nordic Walking na Dolnym Mieście

Z powodzeniem w Szkole Podstawowej nr 65 w Gdańsku realizowany jest projekt „Mój sport”. Pasją do turystyki zaraża dzieci i młodzież pani Beata - trenerka Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. Uczestnicy zajęć turystycznych organizowanych na Dolnym Mieście tym razem wzięli udział w rajdzie nordic-walking. Celem wyprawy zaplanowanej na weekendową sobotę, było poszukiwanie wzdłuż miejskich fos oznak nadchodzącej wiosny. W rajdzie uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII uczęszczający do szkoły na Dolnym Mieście lub mieszkający w pobliżu. Zajęcia rozpoczęły się ćwiczeniami rozciągającymi mięśnie i przygotowującymi stawy do marszu. W przerwie rajdu prowadzący przeprowadzili quiz sprawdzający wiedzę uczestników o regionie. O ile podopiecznym trudno było doszukać się oznak nadchodzącej pory roku, to na brak ruchu nie mogli narzekać. Jak to w przypadku rordic- walking bywa, marsz odbywał się w dosyć słusznym tempie, dającym się we znaki nie tylko nowicjuszom, ale nawet wytrawnym piechurom. A więc cel zdrowotny został osiągnięty.

  
 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl