facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2021 | 01 | 05

Trwają zimowe półkolonie z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego

Od poniedziałku 4 stycznia br. ruszyły sportowe zajęcia feryjne z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego. Zajęcia dla najmłodszych dzieci gdańskich szkół podstawowych odbywają się w placówkach oświatowych kilku dzielnic Gdańska i potrwają do 15 stycznia. Bogatą ofertę dla wszystkich grup, a jest ich w tym tygodniu 13 oraz w przyszłym aż 22, przygotował Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

Udział w półkolonii jest nieodpłatny. Miejscem spotkań są gdańskie placówki oświatowe, które zaoferowały swoim podopiecznym: zajęcia sportowe, rekreacyjne, warsztaty ceramiczne i kulinarne, zajęcia na basenie, ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwają wykwalifikowani wychowawcy GZSiSS, którzy od pierwszego dnia mocno zaangażowali się w zajęcia z dziećmi.

Już od pierwszego dnia półkolonie ruszyły pełną parą. W siedzibie GZSiSS na pierwszy ogień poszły pieczone kiełbaski zaserwowane uczestnikom na świeżym powietrzu pod wiatą. Po ciepłym posiłku i gorącej herbacie okraszonym zabawami na śniegu, a było go tego dnia sporo, przyszedł czas na sport. Tuż po zakończeniu intensywnej rozgrzewki podopieczni wzięli udział w grze korekcyjnej. 

Pod wodzą niecodziennego kucharza grupy wychowanków spędzające półkolonie w Szkole Podstawowej nr 35 dzielnie stawiały pierwsze kroki poznając podstawowe zagadnienia kulinarne. Mąka, woda, sól, zakwas to główne składniki warsztatów, podczas których dzieci zajęły się pieczeniem chleba i bułek. Najpierw przez kilkanaście minut podopieczni wyrabiali i przyprawiali chlebowe ciasto, aby później ulepić własne bułeczki, które na koniec zajęć, tuż po upieczeniu, zabrali do swoich domów. Wyrabianie ciasta okazało się na tyle łatwe, że każda z dziewcząt poradziła sobie wyśmienicie.

Oprócz pieczenia dzieci posiadły wiedzę ubijania masła a także wyrabiania sera. Śladem pierwszych grup półkolonijnych w kolejnych dniach pozostali podopieczni GZSiSS również zdobywali te przydatne i ciekawe umiejętności.

Tenisowe zmagania najmłodszych ferii z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego w SP 46. Młodzi adepci tenisa w małych grupach ćwiczyli postawę tenisisty, w zabawach zapoznawali się z piłeczkami, a wreszcie uczyli się trzymać rakietę i wykonywali odbicia piłeczki. Kilka zabaw skutecznie rozruszało kolonistów.

Grupa podopiecznych zajęć feryjnych organizowanych w Szkole Podstawowej nr 19 już od rana pierwszego dnia oczekiwała na zajęcia. Rozpoczęto od wspólnego picia kakao, zbiórki i zajęć porządkowy a potem... na śnieg. Nareszcie spadł długo wyczekiwany śnieg i do tego już pierwszego dnia ferii, a że grzechem byłoby nie wykorzystać takiej okazji, więc wszyscy skwapliwie ruszyli na dwór. Chyba za sprawą świeżego powietrza i chłodu na zewnątrz, ku radości uczestników bałwan po kilku minutach stał jak żywy. Ogromna frajda!  Takie wspólne lepienie bałwana jak i inne zabawy na śniegu dość mocno wymęczyło bawiące się dzieci to tez z ogromna radością zasiadły one do obiadu.

Podczas pierwszego turnusu półkolonii podopieczni korzystali z następujących gdańskich obiektów i placówek oświatowych: Schronisko Młodziezowe – Grunwaldzka, Schronisko Młodzieżowe – Kartuska, Schronisko Młodzieżowe – Wałowa, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 35, Szkoła Podstawowa nr 46, Szkoła Podstawowa nr 61.   

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl