facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2020 | 11 | 25

Sukcesy sekcji GZSiSS podczas XIII Krajowych Mistrzostwa Cheerleaders

W dniach 20, 21 i 23 listopada br. w Kieleckim Teatrze Tańca w Kielcach rozegrano tegoroczne XXIII Krajowe Mistrzostwa Cheerleaders PSCh.

Organizatorem imprezy, która w czasie pandemii zmieniła formułę na on-line było Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders. W tym przedsięwzięciu wspomogli je, Kielecki Teatr Tańca, Urząd Miasta Kielce, Studio BIT Kielce, a honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent Kielc Pan Bogdan Wenta.

Formuła on-line wymagała od każdej z drużyn, aby w stosownym czasie przesłać do organizatora nagranie video. Następnie komisja sędziowska zgromadzona w hali kieleckiego teatru w wyznaczonym harmonogramem czasie, podjęła się oceny przesłanego materiału.W sumie trzydniowe zawody zgromadziły setki dzieci i młodzieży reprezentujących kilkadziesiąt polskich miast. Wśród tych największych należy wymienić; Warszawę Kraków, Kielce, Tarnów, Olsztyn, Gdańsk. Nie zabrakło jednak reprezentacji z nieco mniejszych miast jak np. Krosno, Słupsk, Biskupiec, Gdynia, Skawina, Legionowo, Piotrków Trybunalski, Chorzów. 20 listopada walczono w kategorii Performance Cheer, a 22 i 23listopada w Pom Dance, Cheer. 

W tym rok Gdańsk reprezentowały dwie sekcje cheerleaders, Emotion Cheerleaders prowadzonym przez Alicję Cendrowską i Julię Chylmańską oraz Silver Team prowadzony przez Anitę Zelent i Halinę Koput. Obie sekcje z sukcesami zakończyły tegoroczną edycję imprezy. W tegorocznej edycji ze względu na pandemię nie wystartowały utytułowane dziewczęta z zespołu Baltica Cheerleaders.

Mistrzostwo Polski zdobył gdański Zespół Silver Team w kategorii Pom Dance Premier w choreografii „Kalinka”. Drugim miejscem mogą się pochwalić Paulina Rocławska i Marta Augustyniak trenujące również w zespole Silver Team. Rywalizowały one w kategorii Pom Dance Premier – duety do choreografii „Carmen”. Piąte miejsce zajęły Vitalina Sorokopudova i Marta Moenert reprezentujące gdański zespół Emotion Cheerleaders. Dziewczeta wystartowały w kategorii Pom Dance Elite JUNIOR MŁODSZY.

Gratulując wszystkim zawodniczkom osiągniętych wyników, życzymy im dalszych sukcesów na kolejnych imprezach. Szczegółowe wyniki oraz transmisję z tegorocznej XIII edycji Krajowych Mistrzostwa Cheerleaders można znaleźć na stronie organizatora: https://psch.pl/


 
 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl