facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2020 | 11 | 21

Sekcje cheerleaders nie próżnują

Pośród wielu sekcji sportowych Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego do prężnie działających zaliczają się z całą pewnością sekcje cheerleaders zrzeszające bardzo liczne grono dziewcząt, począwszy od dzieci, a skończywszy na mlodzieży szkół ponadpodstawowych. Jak spędzają czas zawodniczki późną jesienią, oraz jak wygląda stan przygotowań do corocznego święta cheerleaderek czyli XXIII Krajowych Mistrzostw Cheerleaders?

Grupa Baltica Cheerleaders składa się z kilku prężnie działających zespołów: Baltica Stars, Baltica Waves oraz grupa Baltica Junior. Każdy zespół od początku września do tej pory posiada dwa treningi tygodniowo podczas których szkolimy elementy oraz dopracowujemy choreografię.

Niestety teraźniejszość utrudnia działanie i zmienia plany. W naszym zespole dość często spotykamy się z kwarantannami, które uniemożliwiają zawodniczkom uczestnictwo w treningach. Stąd też decyzją trenerek zespoły Baltica nie uczestniczyły w obecnych XXIII Krajowych Mistrzostwach Cheerleaders. Jednak nie oznacza to całkowitej rezygnacji z współzawodnictwa. Dalej działamy i czekamy na lepsze czasy!  

Inaczej wygląda sytuacja w zespole Emotion Cheerleaders prowadzonym przez Alicję Cendrowską i Julię Chylmańską. Na zbliżające się XXIII Krajowe Mistrzostwa Cheerleaders PSCh Kielce 2020, które odbędą się w formule online zespół Emotion Cheerleaders, działający w ramach zajęć GZSiSS, reprezentować będzie duet : Vitalina Sorokopudova ( SP 57) i Marta Moenert ( SP 43). Dziewczęta zaprezentują układ w konkurencji POM DANCE ELITE w kategorii wiekowej JUNIOR MŁODSZY.

Kolejną sekcją Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu skupiającą wokół siebie cheerleaderki jest zespół Silver Team. Do tegorocznych zawodów krajowych drużyna rozpoczęła przygotowania do tego wydarzenia już w roku 2019. Dziewczęta wielokrotnie stawały na podium w latach poprzednich jako zespół oraz w duetach. Z ogromnym zapałem i nadziejami, trening za treningiem tworzyły nowe choreografie.

Niestety – jak mówi Anita Zelent, trenerka zespołu - pandemia zmusiła organizatorów do przełożenia terminu zawodów, a nas zatrzymała na kilka miesięcy w domach. Został zapał, chęci, samodoskonalące formy w domu i konsultacje online. Najważniejsze jednak było wzajemne wsparcie. Pozbierałyśmy się i we wrześniu od nowa do treningów, nareszcie! Tegoroczne Mistrzostwa Polski niestety nie dadzą pełnej satysfakcji, gdyż odbędą się w formule online czyli jury oceni występy na podstawie nagrań uczestniczek bez udziału zespołów i kontaktu z publicznością.

Dla przypomnienia, zawody organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders odbędą się  22.11.2020 w formie on-line. Pomimo niesprzyjających okoliczności zawodniczki nie tracą zapału i stale się rozwijają. Prezentują swoją postawą prawdziwego sportowego ducha. Czekamy na występy i trzymamy kciuki za gdańskie zespoły.

 
 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl