facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2020 | 11 | 09

Jesienne treningi lekkoatletów

Od czasu wprowadzenia zdalnego nauczania do szkół oraz braku możliwości organizowania zajęć w szkole, grupa lekkoatletów Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego uczestniczy w zajęciach lekkoatletycznych.  Treningi sekcji lekkoatletycznej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży, ponieważ w okresie zdalnego nauczania szczególnie one potrzebują aktywności fizycznej w każdej możliwej postaci. Brak dodatkowych zajęć sportowych może powodować duże dysfunkcje wśród dzieci, które nie będą mieć do czynienia ze sportem i być z tego powodu dzieci tak chętnie uczęszczają na zorganizowane zajęcia sportowe. Zajęcia lekkoatletyczne prowadzone są późnym wieczorem i odbywają się w dwóch grupach.

Pierwsza, trenująca pod okiem trenera Krzysztofa Skalskiego spotyka się w Jarze Wilanowskim na gdańskim Chełmie. 

Podczas zajęć uczestnicy kształtują wybrane cechy motoryczne z naciskiem na wszelkiego rodzaju biegi. Kształtują szybkość podczas krótkich odcinków szybkościowych, siłę biegową w podbiegach i na schodach, wytrzymałość biegając odcinki wytrzymałościowe. Dodatkiem do tego są różnego rodzaju ćwiczenia z użyciem płotków lekkoatletycznych.

Treningi odbywają się w poniedziałki, środy, piątki i soboty i w związku z wytycznymi rozpoczynają się zawsze po godzinie 16. Zapraszamy!

Druga grupa lekkoatletów pod okiem p. Dariusza Adamczyka trenuje na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym przy al. Grunwaldzkiej 244. Spotkania tej grupy odbywają się tylko na świeżym powietrzu. Przebieżki, skoki i ćwiczenia na płotkach lekkoatletycznych dominują podczas spotkań lekkoatletycznych przy Grunwaldzkiej. W ten sposób młodzi adepci królowej sportu hartują organizmy. Dodatkowo trenerzy zalecają swoim wychowankom prawidłowe odżywianie się i stosowanie naturalnych antybiotyków, takich jak czosnek, cebula, miód, kurkuma, imbir itp.

Jak twierdza trenerzy lekkoatletyki „nie  ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania”

Wszystkim podopiecznym trenerzy lekkoatletyki Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego życzą zdrówka!

  
 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl