–

Aktualności

2020 | 10 | 12

Przełajowcy w Parku im. Jana Pawła II

Po inauguracyjnych zawodach lekkoatletycznych 7 października br. w Parku im. Jana Pawła II przyszedł czas na męską rywalizację. 8 października do Mistrzostw Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych przystąpiło 23 drużyn rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych, Igrzyskach Dzieci, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz Licealiadzie. Najmłodsi adepci królowej sportu mieli tego dnia do przebiegnięcia 600 metrów, natomiast ich starsi koledzy ściągali się na dystansie 1200 metrów. W cyku zawodów Gdańskiej Olimpiady Młodzieży była to już trzecia sportowa impreza gromadząca utalentowaną młodzież gdańskich szkół.

Jako pierwsi na trasę wybiegli najstarsi uczestnicy. Po 6 zmianach sztafety wszystko stało się jasne i na najwyższym stopniu podium, podobnie jak dzień wcześniej, pojawili się reprezentanci XII Liceum Ogólnokształcącego. Srebrne medale wywalczyła drużyna złożona z uczniów XIX Liceum Ogólnokształcącego, a brązowe medale zawisły na szyjach zawodników VIII Liceum Ogólnokształcącego. Tuz za podium uplasowali się chłopcy z Zespołu Szkół Łączności.

W kategorii Igrzyskach Młodzieży Szkolnej pierwsze miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej nr 81 z Osowej, drugie miejsce wywalczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 88, a na najniższym stopniu podium znaleźli się ich koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 75. Czwarte miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 80.

W najmłodszej kategorii, a więc Igrzyskach Dzieci, bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 75, wyprzedzając swoich rywali ze Szkoły Podstawowej nr 81. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8, wygrywając na ostatnich metrach z ekipą ze Szkoły Podstawowej nr 80.

Po emocjach związanych ze sportową rywalizacją nadszedł czas na miłą cześć zawodów. Najlepsze w każdej kategorii wiekowej zostały uhonorowane przez przedstawiciela Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego – organizatora Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Czołowe „czwórki” otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy, a także dodatkowo upominki w postaci zestawu piłek do gier zespołowych.

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników zachęcając jednocześnie do udziału w kolejnych dyscyplinach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.

Poniżej prezentujemy czołowe "czwórki" poszczególnych kategorii wiekowych.

GDAŃSKIE IGRZYSKA DZIECI

1.     SZKOŁA PODSTAWOWA nr 75 w Gdańsku (Zespół Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego)

2.     SZKOŁA PODSTAWOWA nr 81 w Gdańsku

3.     SZKOŁA PODSTAWOWA nr 8 w Gdańsku (Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 8)

4.     SZKOŁA PODSTAWOWA nr 80 w Gdańsku

GDAŃSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

1.     SZKOŁA PODSTAWOWA nr 81 w Gdańsku

2.     SZKOŁA PODSTAWOWA nr 88 w Gdańsku

GDAŃSKA LICEALIADA

1.     XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE w Gdańsku (Zespół Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego)