facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2020 | 07 | 13

I turnus półkolonii z GZSiSS za nami

Pierwszy tydzień półkolonii zorganizowanych przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego już za nami. Bogaty program przygotowany przez GZSiSS ani przez chwilę nie pozwolił półkolonistom na nudę. Każdego dnia podopieczni realizowali kolejne punkty tygodniowego programu pozwalającego zgłębiać kolejne obszary rekreacyjnych oczekiwań uczestników.

Już pierwszego dnia wyjście do Parku Trampolin Jump City wyzwoliło wśród dzieci wiele emocji, które podczas zajęć pokazały, że skoki na trampolinach nie są im obce. Koniec tego pierwszego dnia półkolonii przyniósł dodatkowe emocje. Dzieci od organizatorów otrzymały latawce, które przy wietrznej pogodzie panującej tego dnia już po chwili wzniosły się w górę ku radości najmłodszych.

Drugi dzień stał pod znakiem centrum Loopy’s World, które daje wiele możliwości wspólnej rozrywki. Zabawy w chowanego, berka, wspólne wyprawy, stały się udziałem podopiecznych, którzy dość szybko poznali zawiłe labirynty naszpikowane różnego rodzaju przeszkodami ciągnące się na różnych poziomach. Uczestnicy w pełni korzystali z walorów tego inspirującego miejsca czasem tylko schodząc do opiekunów, aby zjeść kanapkę albo napić się czegoś chłodnego.

Od przejażdżki na kole Amber  Sky rozpoczął się 3 dzień półkolonii. Wcześnie rano podopieczni GZSiSS wyruszyli do Gdańska, aby nacieszyć oczy widokami Głównego Miasta. Przy okazji nie obyło się bez obaw i pewnej dawki strachu przy wsiadaniu do kabin Amber Sky i wznoszeniu się, ale widok z najwyższego miejsca wynagrodził wszelkie niedogodności. Zwiedzanie kolejnych ważnych dla Gdańszczan miejsc zlokalizowanych na Starym Mieście to kolejny punkt tej środowej wycieczki. Żuraw, Neptun, Zielona Brama, Dwór Artusa, Złota Brama, to tylko niektóre elementy gdańskiej architektury odwiedzone tego dnia przez najmłodszych. Duży zainteresowaniem u kolonistów cieszył się napis „Gdańsk” zlokalizowany przy Motławie. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością w integrowaniu się literami tworzącymi napis. Po powrocie do siedziby GZSiSS na uczestników czekała kolejna atrakcja - warsztaty taneczne przeprowadzone przez wykwalifikowanego instruktora. Na pierwszy ogień poszła Samba. Początki oczywiście stanowiły pewien problem dla młodych tancerzy, ale już po półgodzinnym treningu każdy z uczestników na tyle opanował kroki, że dość swobodnie tańczono nie tylko samodzielnie, ale również w parach. Na koniec każdy uczestnik otrzymał certyfikat o ukończeniu tego krótkiego tanecznego kursu.

Czwarty dzień to kolejna wyprawa. Tym razem grupy półkolonijne skierowały swoje kroki do Twierdzy Wisłoujście znajdującej się nieopodal Westerplatte. Dwugodzinne zwiedzanie i zabawa, pozostawiły u zwiedzających dużo pozytywnych emocji.

Ostatniego dnia pierwszego turnusu, na obie grupy na półkolonistów czekała wyprawa na wzgórze Pachołek. Każdego dnia oprócz zaplanowanych atrakcji uczestnicy korzystający z obiektów GZSiSS brali udział w grach i zabawach przygotowanych przez organizatorów.

Szybko minął atrakcyjny tydzień spędzony w Gdańskim Zespole Schronisk i Sportu Szkolnego, a sądząc po zmęczeniu i zadowolonych minach na długo zapadnie on w pamięci uczestników.  

  
 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl