–

Aktualności

2020 | 02 | 21

Dominacja SP 2 w Mistrzostwa Gdańska w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt

Dwadzieścia trzy żeńskie drużyny wzięły udział w zakończonych Mistrzostwach Gdańska w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt. 15 drużyn reprezentowało swoje szkoły w kategorii Igrzysk Dzieci i 8 w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody jak każdego roku zostały przeprowadzone na obiekcie Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Chałubińskiego 13.

Ponieważ na całość zawodów składały się wyścigi indywidualne (motylek, klasyk, grzbiet, dowolny) oraz wyścigi sztafet, to każda drużyna zobowiązana była do wystawienia 6 reprezentantów. Przy okazji klasyfikacji drużynowej, w trakcie zawodów przeprowadzono także klasyfikację indywidualną w poszczególnych stylach pływackich.

W tym roku szkolnym oba komplety złotych medali zgarnęły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 2 z gdańskiej Moreny, przy okazji plasując się na czołowych miejscach w klasyfikacji indywidualnej. W klasyfikacji Igrzysk Dzieci złotymi medalistkami zostały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2. Drugie miejsce przypadło w udziale dziewczętom ze Szkoły Podstawowej nr 47, a trzecie zajęły uczennice Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej. W klasyfikacji drużynowej Igrzysk Młodzieży Szkolnej 1 miejsce zdobyły reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 2. Na drugim miejscu podium uplasowały się dziewczęta z Pozytywnej Szkoły Podstawowej, a na najniższym stopniu podium zawodniczki reprezentujące Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2.

Dekoracji 6 czołowych zespołów w klasyfikacji drużynowej, a także medalowej „trójki” w klasyfikacji indywidualnej, dokonali przedstawiciele Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego – organizatora gdańskich rozgrywek międzyszkolnych. W klasyfikacji drużynowej uczennice otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy, a w klasyfikacji indywidualnej najlepsze zawodniczki zostały udekorowane medalami. Poniżej prezentujemy medalistki klasyfikacji indywidualnej.