–

Aktualności

2020 | 02 | 20

Szkoła Podstawowa nr 33 mistrzem szczypiorniaka

Finalistki Mistrzostw Gdańska w Mini Piłce Ręcznej zagościły do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Osowie, tutaj bowiem 18 lutego br. Miały odbyć się decydujące o medalach spotkania. Cztery najlepsze gdańskie zespoły, a były to Szkoła Podstawowa nr 35 z Oliwy, Szkoła Podstawowa nr 92 z Zaspy, Szkoła Podstawowa nr 42 z Suchanina, oraz gospodynie – Szkoła Podstawowa nr 33, wyłonione podczas wcześniejszych kwalifikacji przystąpiły do rywalizacji.

W pierwszych dwóch meczach półfinałowych naprzeciwko siebie stanęły drużyny SP 42 i SP 35, a w drugiej parze SP 92 i SP 33. Obronna ręka wyszły z tych potyczek zespoły SP 42, wygrywając swój mecz 15 – 5 i SP 33 pokonując rywalki w stosunku 11 - 9. Pozostałym dwu zespołom pozostał już tylko finał pocieszenia, czyli mecz o brązowe medale. Więcej sił zachowały dziewczęta z Zaspy, które nie pozwoliły na wiele swoim rywalkom wygrywając ostatecznie 15 - 9.

Tuż po zakończeniu spotkania o 3 miejsce na parkiet Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 wyszły drużyny SP 42 i SP 33. Bojowe nastawienie obu drużyn uwidoczniło się w pierwszych minutach spotkania. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuścić i przez pierwsze minuty dziewczęta walczyły punkt za punkt. Sytuacja zaczęła zmieniać się w drugiej części pierwszej połowy, kiedy to drugi bieg włączyły gospodynie niesione dopingiem swoich kibiców. W drugiej połowie dziewczęta z Suchanina zaczęły mozolnie odrabiać straty. Na nic się to zdało ponieważ znowu w końcówce więcej do powiedzenia miały zawodniczki ZSO z Osowej. Tak więc po ostatnim gwizdku sędziego na świetlnej tablicy widniał wynik 20 -15 dla drużyny SP 33 i tym samym to one sięgnęły po tytuł Mistrzyń Gdańska.

Po zakończonych zawodach przyszedł czas na dekorację. Krótkie podziękowania do zebranych wygłosiła dyrektor ZSO, aby chwilę później dokonać dekoracji uczestniczących drużyn. Każdy z zespołów został uhonorowany pucharem, pamiątkowym dyplomem, a wszystkie zawodniczki turnieju finałowego medalami.

Gratulując zespołom osiągniętych wyników zapraszamy jednocześnie do udziału w kolejnych dyscyplinach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Do zobaczenia!