facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2019 | 10 | 16

Bardzo udany sezon sekcji smoczych łodzi GZSiSS!

Sekcja smoczych łodzi Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego skończyła sezon wodny. Był on pełen wrażeń i sukcesów sportowych jak i organizacyjnych. 

W tym roku organizowaliśmy lub współorganizowaliśmy wiele imprez wodnych.  W lutym ponownie zorganizowaliśmy  Otwarte Mistrzostwa Gdańska w smoczych łodziach na basenie. Impreza ta cieszy się od lat coraz większym zainteresowaniem szkół. Dla wielu uczniów to zawody pierwszego smoczego kroku. W kwietniu ponownie zorganizowaliśmy Otwarte Mistrzostwa Gdańska w Wioślarstwie Halowym. Sama impreza zgromadziła bardzo dużą ilość uczniów w czterech kategoriach wiekowych, od przedszkolaków, do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Same finały były poprzedzone wizytami w wielu szkołach. Od stycznia do kwietnia odwiedziliśmy z ergometrami wioślarskimi ponad 20 szkół, nie tylko z  Gdańska. W czerwcu zorganizowaliśmy Otwarte Mistrzostwa Gdańska. Dwudniowe zawody zgromadziły na starcie osady klubowe, firmowe, dzielnicowe i szkolne z Gdańska, Wałcza, Iławy oraz Malborka. We wrześniu zorganizowaliśmy w współpracy z radami dzielnic  Pierwsze Smocze Grand Prix Gdańska. Zawody nie tylko promowały smocze łodzie, ale pokazaliśmy , że zbiorniki retencyjne mogą mieć także charakter sportowy i rekreacyjny. Na małym zbiorniku przy Szkole Podstawowej nr 86 zorganizowaliśmy także kolejną edycję pikniku kajakarskiego.

W tym roku nasza sekcja juniorów, pomimo tego, że bardzo odmłodzona, zdobyła kilka medali Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.  Łącznie we wszystkich imprezach rangi mistrzowskiej w kategoriach juniorskich zdobyliśmy 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe medale. W rankingu mamy pierwsze miejsce w kategorii Junior Women oraz drugie miejsce w kategorii Junior Mikst. Dzięki temu właśnie w tych kategoriach mamy kwalifikację na Klubowe Mistrzostwa Świata w 2020 roku. Nasi seniorzy trenujący w ramach Dzielnicowych Centrum Sportu pod okiem naszego wychowanka, rywalizując z najlepszymi osadami sportowymi w Polsce na 200 metrów w kategorii Mikst, zajęli na Mistrzostwach Polski 8 miejsce. Była to najwyżej sklasyfikowana osada amatorska. Na koniec sezonu podczas Długodystansowych Mistrzostw Polski w Warszawie, w  kategorii Fan o Puchar Burmistrza Gminy Białołęka, zajęli pierwsze miejsce.  Osada, głównie złożona z rodziców oraz nauczycieli, w wieku 40+, dała sygnał, że  warto spróbować swoich sił na Klubowych Mistrzostwach Świata ze swoimi rówieśnikami. 

W tym roku aż trzykrotnie młodzież uczestniczyła w różnych formach wypoczynku zorganizowanego przez sekcję smoczych łodzi GZSiSS. Podczas ferii zimowych wyjechaliśmy niemieckiego Borken, gdzie nie tylko uczestniczyliśmy w zawodach smoczych łodzi na basenie, ale także mieliśmy szansę na integrację z niemiecką młodzieżą. Zaprosiliśmy ich, aby okresie wakacyjnym 2020 roku odwiedzili nas w Gdańsku. Podczas majówki uczestniczyliśmy w naszym tradycyjnym obozie w Zgorzałe. W wakacje także zorganizowaliśmy obóz na Kaszubach, w którym udział brała także młodzież nie trenująca do tej pory smoczych łodzi. W kwietniu nasz trener wraz z wychowankami zorganizowali dla trzech gdańskich szkół „Zieloną Szkołę na Smoczych Łodziach”. Niektórzy uczestnicy podjęli regularne treningi i zdobyli medale imprez mistrzowskich.

Niebywałym wydarzeniem było w tym roku zdobycie kwalifikacji wodnych przez naszych wychowanków. Maksymilian Klusek zdobył uprawnienia Instruktora Sportu z Kajakarstwa oraz wychowawcy wypoczynku, a Wiktoria Kwiatkowska zdobyła tytuł Ratownika Wodnego. Już w tej chwili czynnie wspomagają pracę naszych nauczycieli.

Przed sekcją smoczych łodzi Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego  nie lada wyzwanie. Przygotowujemy się do Klubowych Mistrzostw Świata, które odbędą się pod koniec wakacji 2020 we Francji. Planujemy tam wystartować w kategorii Junior Women U16,  Junior Mikst U18, a nasi seniorzy Senior A Open 40+. Przed nami teraz tony ciężarów przenoszone na siłowni,  oraz kilometry przewiosłowane na ergometrach. Trzymajcie za nas kciuki.

Zapraszamy na nasze treningi przeprowadzane w różnych grupach zawansowania. Zapisy podczas zajęć na przystani wodnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 ul. Siennicka 5, które odbywają się we wtorek i czwartek o 17.30, oraz sobotę o 12.00.

 

 

  
 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl