–

Aktualności

2019 | 09 | 23

Drugi dzień Mistrzostw Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W drugim dniu Mistrzostw Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych wystartowało bez mała 500 zawodników. Tego dnia w Parku im. Jana Pawła II, w trzech grupach wiekowych, rywalizowali chłopcy.

Pierwszą, najmocniejszą zmianę dali chłopcy w kategorii Licealiady. Na dystansie 1200 m rywalizowało 11 drużyn,  z których najlepsza drużyna została reprezentacja XI Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce zajęli uczniowie XIX Liceum Ogólnokształcącego, a na trzecim znaleźli się reprezentanci Zespołu Szkół Łączności . Klasyfikacja końcowa

Po licealistach na trasę ruszyli chłopcy starszych klas szkół podstawowych czyli w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Również w tej kategorii wzięło udział 11 drużyn, i tak jak u Licealistów pobiegli oni na dystansie 1200 m. W tej grupie wiekowej rywalizacja trwała do samego końca, a o końcowych sukcesie zadecydowała ostatnia zmiana. Najlepsza drużyną została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 48, która wyprzedziła kolegów z Szkoły Podstawowej nr 81. Na najniższym stopniu podium znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 80. Klasyfikacja końcowa.

Jako ostatni na linii startu stanęli najmłodsi uczestnicy Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.  Drużyny chłopców startujących w ramach Igrzysk Dzieci miały do pokonania 750 m. Jak zwykle ta grupa wiekowa cieszy się największym zainteresowaniem. Tak było i tym razem. Do biegu przystąpiło 240 uczniów z 24 szkół podstawowych.

Złote medale mistrzostw, wywalczyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 81. Srebra przypadły w udziale reprezentantom Pozytywnej Szkoły Podstawowej, a brązowe zawodnikom Szkoły Podstawowej nr 75. Klasyfikacja końcowa.

Jak przystało na Mistrzostwa Gdańska nie obyło się bez uroczystego podsumowania. Każda grupa wiekowa po zakończonym biegu została uhonorowana przez organizatora, Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, pucharami, medalami i pamiątkowymi dyplomami.

Kończymy tym samym lekkoatletyczne zmagania szkół zachęcając do kontynuacji podczas Gdańskich Czwartków Lekkoatletycznych. Zapraszamy również do udziału w innych dyscyplinach sortowych organizowanych przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.