zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  

Półkolonie z siatkówką


W dniach 24-28.06 br. w ramach ofert wakacyjne Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku odbywały się półkolonie z siatkówką..

Pod okiem trenerów i nauczycieli Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego podopieczni zgłębiali tajniki piłki siatkowej. Poznawali i doskonalili elementy gry w siatkówkę, kształtowali sprawność i wydolność organizmu. Półkoloniści uczyli się współpracy w zespole poprzez zabawy ruchowe, a także doskonalili orientację przestrzenną i koordynację.

Po treningach, podczas pobytu na plaży korzystali z morskich kąpieli, a że pogoda dopisała czynili to nader często. Tu również nie zapominali o tematyce półkolonii, grając w siatkówkę plażową. W wolnych chwilach zajmując się budowaniem zamków z piasku.

Podczas tygodniowych półkolonii dzieci dwukrotnie odwiedziły basen na gdańskich Stogach, gdzie nie zabrakło okazji do nauki pływania. W bezpiecznym i owocnym pobycie na pływalni uczestnikom pomagali nauczyciele GZSiSS. Po głównych zajęciach basenowych za każdym razem przychodził czas na zabawę. Wtedy to w rusz szły wszelkie możliwe przybory: koła, materace, piłki. Na strudzonych czekała porcja relaksu w postaci jacuzzi i kaskad wodnych.

Odpoczywając po trudach treningów i wakacyjnej spiekocie podopieczni grali w planszówki i gry karciane. Tydzień z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego upłynął bardzo szybko.


2019-07-01 13:21Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Al. Grunwaldzka 244  |  80-314 Gdańsk  |  tel. 48 58 520 68 50  |  biuro@ssm.gda.pl

 
 
 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Gdańsku

Filia SSM Wałowa

Filia SSM

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej