facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2024 | 07 | 10

Miasteczko Wakacyjne znowu zagościło na boiskach GZSiSS

To już drugi rok z rzędu, kiedy w ramach akcji „Lato” na początku lipca Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprosił gdańskie placówki oświatowe do współpracy, oferując grupom półkolonijnym bezpłatne zajęcia sportowo – rekreacyjne.

 

O atrakcyjności tych spotkań mogli przekonać się uczestnicy, którzy każdego dnia odwiedzali siedzibę GZSiSS przy al. Grunwaldzkiej. Każda z przybyłych grup miała do pokonania 8 stacji podzielonych na 3 strefy o zróżnicowanej tematyce, poczynając na sporcie a na zajęciach manualnych kończąc.

 

Spośród zajęć sportowych młodzi uczestnicy półkolonii spotkali na swej drodze gry zespołowe takie jak, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, rugby. Oprócz tego każda z grup wzięła udział w grze terenowej.

Osobną ofertę stanowiły stanowiska militarno – historyczne prowadzone przez instruktorów. Podczas tych spotkań dzieci poznały historię uzbrojenia, nauczyły się obchodzenia się z bronią, ale także wykonały własną siatkę z symbolami patriotycznymi.

Dodatkowo można było umalować sobie twarz lub stworzyć własnoręcznie przygotowaną przypinkę.

 

Pomiędzy atrakcjami, na każdego z uczestników czekało stanowisko przy ognisku z zestawem do pieczenia. Ta kulinarna część wyraźnie spodobała się młodym uczestnikom nie tylko z powodu zaspokojenia pragnienia i głodu. To tutaj, przy dźwiękach gitary lub konkursów karaoke czy podczas zajęć manualnych, odpoczywali uczestnicy spotkań. Ponieważ lipcowa pogoda i słońce dają się wszystkim we znaki to podczas zajęć dzieci skwapliwie korzystały z wody przygotowanej przez organizatorów.

 

Każdego dnia do Miasteczka Wakacyjnego przybywało ponad 100 półkolonistów, którzy po kilku godzinach zajęć z zadowoleniem i nagrodami opuszczali teren GZSiSS.

Oprócz spotkań w GZSiSS odbywały się też zajecia na wodzie. Do dyspozycji uczestników każdego dnia pozostawał smocza łódź, kajaki, a także łodzie SUP. Dzieciom bardzo spodobała się ta aktywna forma spędzania czasu na wodzie.

 

Nowe gry, nowe umiejętności, a także nowe znajomości to niewątpliwe pokłosie letnich spotkań z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego. Każdego dnia na starcie zajęć meldowało się po 100 uczestników. Jak dotąd z letniej oferty skorzystało ponad 400 uczestników.

 

W drugiej połowie sierpnia Miasteczko Wakacyjne ponownie zagości na boiskach Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z tej letniej oferty. Do zobaczenia!

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl