facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2019 | 03 | 24

Sukcesy sekcji cheerleaders GZSiSS podczas XXII Mistrzostw Polski Cheerleaders PSCh


15-17.03.2019 w Kielcach odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Cheerleaders PSCh 2019 zorganizowane przez  Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders. Imprezę honorowym patronatem objął Prezydent Kielc pan Bogdan Wenta, który tak opisał rywalizację dziewcząt: „To najwyższy poziom. Emocje, trudne treningi, przygotowania, choreografia i wreszcie rywalizacja”.

Na scenie Kieleckiego Teatru Tańca rywalizowało ponad 2100 uczestników. XXII edycja tej barwnej imprezy została zorganizowana przez  Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders oraz Kielecki Teatr Tańca. Uczestnicy mistrzostw to zawodnicy od 4 – do 82 lat. Mistrzostwa odbyły się w różnych dywizjach: pom dance, freestyle, cheer, jazz, hip-hop oraz różnych kategoriach wiekowych. Podczas rywalizacji turniejowej zespoły oraz duety zostały ocenione przez międzynarodową komisją sędziowską z Finlandii, Węgier, USA i Polski.

Rywalizację rozpoczęto już w piątek z rana duetami i zespołami w kategorii dzieci i juniorek młodszych, a zakończono późnym południem w niedzielę. Oficjalne otwarcie z galą mistrzostw odbyło się natomiast w sobotę 16 marca br. Każdego dnia rywalizacja odbywała się w trzech blokach, porannym od godz. 8.30, południowym od12.00 i wieczornym od 17.30.

Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Gdańsk reprezentowały zespoły  Baltica Cheerleaders, Emotion Cheerleaders i Silver Team z Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolngo. Gdańskie zespoły, których opiekunami są Alicja Płonka, Alicja Cendrowska, Julia Chylmańska, Małgorzata Łukiewska, Anita Zelent i Halina Koput, zdobyły w sumie 8 medali: 2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe. 

 

Wyniki zespołu BALTICA CHEERLEADERS

Podczas właśnie zakończonych mistrzostw Baltica Cheerleaders zdobyła 4 medale. Dwa złote, srebrny i brązowy.

1 miejsce –zespół - BALTICA ATLANTICA – w dywizji Pom Dance Premier Junior - reprezentująca XLO/ Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

1 miejsce – duet BALTICA – w dywizji Pom Dance Premier Junior Victoria Drewska/ Kamila Ogłoźińska- reprezentująca XLO/ Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

2 miejsce- zespół – BALTICA X LO - w dywizji Pom Dance Elite Senior – reprezentujący  XLO/ Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

3 miejsce – zespół BALTICA STARS – w dywizji Freestyle Pom Senior – reprezentujący Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego (absolwentki Gimnazjum nr 25 i XLO)

5 miejsce – duet BALTICA – w dywizji Pom Dance Elite Senior –Natalia Mossakowska/Emilia Busse reprezentujący  XLO/ Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

6 miejsce – duet BALTICA- Julia Długosz/Emilia Lisiecka - w dywizji Pom Dance Elite Senior reprezentujący  XLO/ Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

7 miejsce – duet – BALTICA – Natalia Kostewicz/ Emilia Zawadzka w dywizji Pom Dance Elite Senior reprezentujący  XLO/ Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.


Wyniki zespołu EMOTION CHEERLEADERS

Mini Emotion zadebiutowało w konkurencji cheer coed junior młodszy level2. Jest to grupa  damsko- męska wykonująca podnoszenia cheerleaders, akrobatykę. Układ może być wzbogacony przez rekwizyty : tuby, banery, flagi, pompony. Zespół Emotion przywiózł z Kielc dwa medale.

"Mini Emotion", zespół który reprezentował Szkołę Podstawową nr 43 i Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, został Wicemistrzem Polski w kategorii Junior Młodszy Cheer Coed Level II. Trenerami zespołu są: Alicja Cendrowska, Julia Chylmańska, Aneta Jaskólska. 

Duet: Laura Jurkiewicz i Paulina Kwietniewska wywalczyły brązowy medal w kategorii Pom Dance Premier Senior, również reprezentowały Szkołę Podstawową nr 43 i Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego. Zespół " Emotion" uplasował się na IV miejscu w kategorii Pom Dance Premiere Senior. Trenerami zespołu i duetu są : Alicja Cendrowska, Julia Chylmańska, Małgorzata Łukiewska.

 

Wyniki zespołu SILVER TEAM

Podczas XXII Mistrzostw Polski Cheerleaders przyznawane są puchary za Grand Prix Polski Cheerleaders za rok 2018 dla zespołów, które w całym sezonie zebrały największą liczbę punktów za udział i zajmowane miejsca na turniejach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders.  Zespół Silver Team w swojej dywizji zdobył 1 miejsce, a co warte podkreślenia dokonał tego drugi rok z rzędu. Dziewczęta od lat zajmują czołowe miejsca w wśród innych zespołów. Trenerem zespołu jest Anita Zelent, która będąc nauczycielem w ZSO nr 10 w Brzeżnie od wielu lat promuje cheerleading wśród dzieci i młodzieży w swojej szkole jak i w ramach  dzielnicowych ośrodków sportu szkolnego. Drugim trenerem jest Halina Koput, nauczyciel i trener cheerleaders. Podczas Mistrzostw Polski zawodniczki SILVER TEAM zajęły następujące miejsca:

2 miejsce i srebro dla zespołu   SILVER TEAM w dywizji Pom Dance Premier Senior,   reprezentujący Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego. Dziewczęta są uczennicami i absolwentkami ZSO nr 10 w Gdańsku - Brzeżnie w wieku 15 - 23 lat, gdzie również na co dzień trenują.

2 miejsce i srebro dla duetu Paulina Rocławska i Marta Augustyniak w dywizji Pom Dance Premier Senior.

 

 

 

  
 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl