facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2023 | 06 | 02

Mistrzostwa Gdańska w Siatkówce Plażowej

Przez dwa ostatnie dni maja areną siatkówki plażowej stało się boisko do siatkówki plażowej przy al. Grunwaldzkiej 244. W ostatnich latach różnie bywało z aura panującą na zewnątrz podczas rozgrywania Mistrzostw Gdańska na plaży. Tym razem pogoda dopasował się do rozgrywanej dyscypliny i przybywające na turniej drużyny zastały wysoką temperaturę i słoneczne niebo. W sumie w dwudniowym turnieju finałowym wzięło udział 18 zespołów reprezentujących szkoły ponadpodstawowe.

Pierwszego dnia do walki o Mistrzostwo Gdańska przystąpiły dziewczęta. 8 żeńskich drużyn rozegrało tego dnia swoje mecze systemem brazylijskim. Pomimo wielu podobieństw do systemu pucharowego brazylijski daje szansę drużynom, które przegrały swój pierwszy mecz. Do rozegrania tego dnia zespoły szkolne miały 14 spotkań. Trudy turnieju najlepiej zniosły reprezentantki XXI Liceum Ogólnokształcącego zdobywając złote medale. Na drugim miejscu znalazły się uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego. Najniższy stopień podium zajęły dziewczęta reprezentujące V Liceum Ogólnokształcącego. Czwarte miejsce zdobyły zawodniczki z XIX Liceum Ogólnokształcącego.

Drugiego dnia do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów męskiej. Podobnie jak w żeńskiej odmianie siatkówki chłopcy rozegrali turniej finałowy systemem brazylijskim. W zawodach chłopców najlepiej spisali się reprezentanci IV Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce przypadło w udziale uczniom II Liceum Ogólnokształcącemu, a na trzeci zameldowali się uczniowie XXI Liceum Ogólnokształcącego. Tuż za podium znaleźli się reprezentanci III Liceum Ogólnokształcącego.

Każdego dnia, po zakończeniu zmagań na boiskach, medaliści otrzymywali z rąk koordynator rozgrywek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży podziękowania i nagrody. Najlepsze „szóstki” otrzymały dyplomy a medaliści zostali uhonorowani medalami oraz pucharami. To już ostatnia dyscyplina rozgrywana w ramach Licealiady. Nie żegnamy się jednak na długo, bo już we wrześniu czeka na gdańskich uczniów kolejna edycja Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Do zobaczenia!

 

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

1. XXI LO - awans do Finału Wojewódzkiego

2. IV LO - awans do baraży o Półfinał Wojewódzki

3. V LO

4. XIX LO

5-6. VIII LO, II LO

7-8. XXIV LO, ZSKW


 

Klasyfikacja końcowa chłopców:

1. IV Liceum Ogólnokształcące - awans do Finału Wojewódzkiego

2. II Liceum Ogólnokształcące - awans do barażu o półfinał wojewódzki

3. XXI Liceum Ogólnokształcące

4. III Liceum Ogólnokształcące

5-6. Zespół Szkół Łączności, XIX Liceum Ogólnokształcące

7-8. PS Budownictwa, V Liceum Ogólnokształcące

9-10. CKZiU nr 1, XXIV Liceum Ogólnokształcące

 

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl