–

Aktualności

2023 | 03 | 21

Koszykówka w Licealiadzie dla SMS Marcina Gortata

Po tryumfie dziewcząt w rozegranych 14 marca br. w Hali Miejskiej Gdańskiego Ośrodka Sportu, trzy dni później w tym samym miejscu zameldowali się finaliści męskiej odmiany koszykówki. Spośród 16 drużyn, które stanęły na starcie koszykarskich rozgrywek do walki o medale przystąpiły cztery męskie reprezentacje, II Liceum Ogólnokształcącego, IX Liceum Ogólnokształcącego, X Liceum Ogólnokształcącego oraz faworyzowanej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata. Wszystkie szkoły wyłonione zostały podczas dwustopniowej rywalizacji.

Od początku wiadomo było, że jedynym kandydatem do tytułu Mistrzów Gdańska są uczniowie SMS Gortata zdobywający od kilku lat czołowe miejsca na gdańskich parkietach.

W pierwszej fazie turnieju 4 drużyny utworzyły 2 pary półfinałowe, z których tylko zwycięzcy mieli prawo walki o złoto a przegranym pozostawała walka o brązowe medale.  Po pierwszej fazie rywalizacji w finale znalazł się zespół SMS Marcina Gortata, który ograł IX LO 34-18. W drugim pojedynku niespodziewanie uczniowie X LO gładko pokonali rywali z II LO 40-13.

W meczu o brązowe medale reprezentanci IX Liceum Ogólnokształcącego wysoko zwyciężyli z zawodnikami II Liceum Ogólnokształcącego tym samym plasując się na 3 najniższym stopniu podium. W meczu o pierwsze miejsce niespodzianki nie było i chociaż drużyna X Liceum Ogólnokształcącego jeszcze do 3 kwarty dzielnie stawiała opór to jednak w końcówce musiała uznać wyższość kolegów z SMS przegrywając ostatecznie 27-37.

Tuż po zakończeniu zmagań czołowe drużyny rozgrywek koszykówki zostały nagrodzone medalami i pucharami a także pamiątkowymi dyplomami. Uroczystości dekoracji dokonali koordynatorzy Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.