–

Aktualności

2023 | 03 | 15

Koszykówka dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej na finiszu

Zakończyła się rywalizacja w koszykówce dziewcząt rozgrywanej pomiędzy gdańskimi drużynami szkolnymi w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 17 marca br. o tytuł Mistrzyń Gdańska rywalizowano na parkietach Szkoły Podstawowej nr 8 na gdańskim Chełmie. W tej lokalizacji o medale Mistrzostw Gdańska walczyły dziewczęta, które w systemie „każdy z każdym” wyłoniły tegoroczne Mistrzynie. Do zawodów przystąpiły reprezentacje, Szkoły Podstawowej nr 27, Szkoły Podstawowej nr 85, Szkoły Podstawowej nr 48 oraz gospodynie.

W żeńskiej odmianie koszykówki każda z drużyn rozegrała tego dnia po 3 spotkania. Z tą trudną próbą najlepiej poradziły sobie dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową nr 8. W swoich pojedynkach gospodynie zainkasowały komplet punktów i tym samym zdobyły złote medale. Drugie miejsce i srebrne medale wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 48 z Zaspy a brązowe krążki zawisły na piersiach dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 85 z Jasienia. Tuz za podium uplasowały się zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 27 ze Srebrników. Gratulacje!

Po zakończeniu turnieju nastąpiło oficjalne zakończenie zawodów i dekoracja uczestników. Czołowe drużyny zostały uhonorowane pucharami i medalami a wszystkie uczestniczące zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Kolejne zawody Gdańskiej Olimpiady Młodzieży już niebawem. Jeszcze w marcu odbędą się turnieje finałowe siatkówki a także zawody w wioślarstwie halowym. Na zawody jak zwykle serdecznie zaprasza Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego. Do zobaczenia!