facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2023 | 03 | 09

W Igrzyskach Dzieci poznaliśmy Mistrzów szczypiorniaka

Dobiegła końca rywalizacja w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej. Ostatnią kategorią rozgrywkową przeprowadzoną w Szkole Podstawowej nr 92 na gdańskiej Zaspie były Igrzyska Dzieci. Pierwsza część dwudniowego turnieju o Mistrzostwo Gdańska w Mini Piłce Ręcznej odbyła się 7 marca br.

 

Do finałowej rozgrywki na parkiet przy ul. Startowej wybiegli uczniowie reprezentujący następujące palcówki, Szkołę Podstawową nr 33, Szkołę Podstawową nr 35, Szkołę Podstawową nr 42 oraz gospodarze, reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 92.

Podczas turnieju zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym” a więc każda z drużyn miała do rozegrania tego dnia po 3 mecze. Najlepiej z tym trudnym sprawdzianem poradzili sobie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 i to oni pewnie sięgnęli po tytuł Mistrzów i złote medale. Drugie miejsce, ku radości licznie zgromadzonych kibiców, zajęli gospodarze a na trzeciej pozycji zameldowali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 35. Tuż za podium znaleźli się dzielni, młodzi zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 42.

Tuż po zakończeniu mini turnieju chłopców drużyny zostały udekorowane przez dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 5, pucharami, medalami oraz pamiątkowymi dyplomami.

 

Następnego dnia po zakończeniu mini turnieju piłki ręcznej chłopców, przyszedł czas na zmagania dziewcząt. Do walki o tytuł Mistrzyń Gdańska przystąpiły 4 gdańskie zespoły z piłkarskimi tradycjami. Wśród nich wymienić należy reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 35 z Oliwy, Szkoły Podstawowej nr 42 z Suchanina, Szkoły Podstawowej nr 33 z Osowej oraz gospodynie dwudniowego turnieju, uczennice Szkoły Podstawowej nr 92 z Zaspy.

Dodatkowego kolorytu dzisiejszym zmaganiom w Igrzyskach Dzieci dodało obchodzone dziś Święto Kobiet.

Drużyny w pierwszej fazie zawodów utworzyły pary, z których tylko zwycięzcy mieli zagwarantowane miejsce w ścisłym finale, a pokonanym pozostało zagrać o brązowe medale. Z tą pierwszą próbą lepiej poradziły sobie dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 33 oraz gospodynie. Tak więc w meczu o trzecie miejsce naprzeciwko siebie stanęły drużyny SP 35 i SP 42. W tej potyczce, po wyrównanym poziomie podczas całego meczu, lepsze okazały się młode szczypiornistki z Suchanina, które wygrały ostatecznie 16-12.

W meczu o pierwsze miejsce, początkowo gospodynie odskoczyły na kilka bramek przewagi. Jednak w końcówce tego zaciętego pojedynku pozwoliły rywalkom na doścignięcie ich i w rezultacie po końcowym gwizdku sędziego wynik rywalizacji brzmiał 14-14. A więc rzuty karne! Również i tutaj drużyny szły łeb w łeb i do rozstrzygnięcia potrzebna była dodatkowa runda rzutów. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do uczennic SP 92 i ku radości drużyny i kibiców to zacięte spotkanie zakończyły zwycięstwem. Brawo!

 

Podobnie jak w przypadku turnieju chłopców, dekoracji dziewcząt dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 92 w asyście koordynatora Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.

Czołowe drużyny z rok pani Dyrektor otrzymały puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

 

I to już koniec rozgrywek piłki ręcznej rozgrywanych w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Zwycięskie drużyny czeka teraz dalsza rywalizacja w etapie wojewódzkim. Powodzenia! Na pozostałych uczestników czekają kolejne dyscypliny GOM.

 

Organizator, którym od lat jest Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, dziękując wszystkim drużynom zachęca jednocześnie do dalszej rywalizacji w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży!

 

Klasyfikacja turnieju finałowego:

 

1.     Szkoła Podstawowa nr 33

2.     Szkoła Podstawowa nr 92

3.     Szkoła Podstawowa nr 35

4.     Szkoła Podstawowa nr 42

 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt:

1.     Szkoła Podstawowa nr 92

2.     Szkoła Podstawowa nr 33

3.     Szkoła Podstawowa nr 42

4.     Szkoła Podstawowa nr 35

 


 

 
Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl