facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2022 | 12 | 01

Poznaliśmy Mistrzów Gdańska w Piłce Ręcznej

W Licealiadzie zakończono rozgrywki w piłce ręcznej przeprowadzone w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Przez dwa dni w Hali Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Kołobrzeskiej trwały turnieje finałowe zarówno dziewcząt jak i chłopców.

 

Pierwszego dnia o tytuł Mistrzyń zagrało 5 żeńskich zespołów. Aby wyłonić zwycięzców dziewczęta zagrały systemem „każdy z każdym”. Po 10 zaciekłych pojedynkach pomiędzy finalistkami turnieju, najlepsze okazały się dziewczęta z XXI Liceum Ogólnokształcącego. Srebrne medale wywalczyły wychowanki XIX Liceum Ogólnokształcącego a brązowe krążki zawisły na piersiach uczennic II Liceum Ogólnokształcącego. Czwarte miejsce dla wciąż niestrudzonych dziewcząt z V Liceum Ogólnokształcącego. Gratulacje dla wszystkich drużyn!

 

Turniej finałowy chłopców, podobnie jak w przypadku dziewcząt, odbył się w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu i rozgrywany był systemem pucharowym. Od początku wiadomo było, że największe szanse na końcowy sukces mają drużyny z tradycjami w piłce ręcznej, a więc XII LO oraz XXI LO. Faworyci pewnie przebrnęli przez grupowe eliminacje jak również fazę pucharową. Nikogo z obecnych w hali przy Kołobrzeskiej nie zdziwił finał, który rozegrał się pomiędzy tymi dwiema drużynami. Prze cały finał trwała zacięta i równorzędna walka. Na koniec regulaminowego czasu gry świetlna tablica pokazywała wynik 14-14. A więc karne! Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero po 7 kolejce rzutów karnych, w których lepsi okazali się reprezentanci XII Liceum Ogólnokształcącego i to oni mogli cieszyć się tytułem, pucharem i złotymi medalami. Srebra medale wywalczyli uczniowie XXI Liceum Ogólnokształcącego. Brązowe krążki zdobyli zawodnicy Szkół Okrętowych i Technicznych „Conradinum”, którzy w meczu o 3 miejsce pokonali „czarnego konia turnieju”, drużynę Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego „Spartakus”. Brawo!

W meczu o 5 miejsce II Liceum ograło kolegów z XXIV Liceum.

 

Koniec turnieju to zawsze czas podsumowań i wyróżnień. Nie inaczej było tym razem. Przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego wręczył czołowym drużynom turnieju medale, puchary oraz pamiątkowe dyplomy życząc powodzenia podczas kolejnego etapu rozgrywek Licealiady.

 

Niejako dodatkiem do turnieju finałowego chłopców był rozgrywany dzień później baraż o wejście do finału wojewódzkiego pomiędzy drugą drużyna z Gdańska, XXI Liceum Ogólnokształcącym i VI Liceum Ogólnokształcącym z Gdyni. Po jednostronnym widowisku rozgrywanym w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu gdańska drużyna ograła przyjezdnych w stosunku 22-6. Tak więc mamy dwie drużyny w Finale Województwa Pomorskiego. Gratulacje!

 

Klasyfikacja turnieju finałowego:

 

Dziewczęta:

 

1.     XXI Liceum Ogólnokształcące

2.     XIX Liceum Ogólnokształcące

3.   II Liceum Ogólnokształcące

4.   V Liceum Ogólnokształcące

5.   VIII Liceum Ogólnokształcące

 

Chłopcy:

 

1. XII Liceum Ogólnokształcące

2. XXI Liceum Ogólnokształcące

3. Szkoły Okrętowe i Techniczne "Coradinum" 

4. Liceum Ogólnokształcące Mundurowe "Spartakus"

5. II Liceum Ogólnokształcące

6. XXIV Liceum Ogólnokształcące

 

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl