facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2022 | 08 | 16

Wymiana kolonijna Gdańsk – Jawornik Polski

Trwa III edycja wymiany kolonijnej pomiędzy Miastem Gdańsk, a Gminą Jawornik Polski. W ramach projektu 90 dzieci z gdańskich szkół podstawowych spędzi kolonie letnie na południu Polski, natomiast 90 uczniów z Jawornika skorzysta z oferty przygotowanej przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

Pośród wielu atrakcji czekających na młodych gości należy wymienić ważne trójmiejskie obiekty. Podczas tygodniowego pobytu dzieci zwiedziły m.in.: tereny Westerplatte oraz Gdańska Głównego,  wzięły udział w rejsie kultowym statkiem Czarna Perła, spacerowały po Sopocie,  odwiedziły Gdynię i Centrum Nauki Experyment. Oczywiście na przyjezdnych czekała moc atrakcji związana nie tylko ze zwiedzaniem, ale także czynnym wypoczynkiem. Obowiązkowym punktem wycieczki był spacer na plażę i kąpiel w Bałtyku. Nie obyło się również bez gier, zabaw terenowych i ognisk integracyjnych na terenie GZSiSS.

Nie inaczej przedstawiała się oferta skierowana do młodych Gdańszczan, którzy wyjechali na południe. Również na nich czekała bogata oferta różnorodnych wycieczek i zajęć. Dzieci były m.in. w Łańcucie, gdzie zwiedziły Zamek, Stajnię i Wozownię. Skorzystały również ze zjeżdżalni grawitacyjnej Alpinie Coaster oraz kolejki wąskotorowej. W programie miały także dzień rekreacyjny, w którym przewidziano ognisko oraz plażowanie nad zalewem w Łopuszce Małej. Do codziennego użytku kolonistów były atrakcje znajdujące się na terenie kompleksu w Hadlach Szklarskich m.in.: basen, wodny plac zabaw, ścianka wspinaczkowa, sauna oraz kręgle. Ten rok okazał się dla kolonistów wyjątkowy, bowiem przez cały pobyt mogli się cieszyć prawdziwie wakacyjną pogodą i wręcz tropikalnymi temperaturami.

Pierwsze turnusy właśnie kończą swój wypoczynek, natomiast już jutro w podróż wyruszą kolejne grupy, na których czeka niezliczona ilość atrakcji, zarówno w Gdańsku, jak i w Jaworniku Polskim.

 

 

 

 

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl