–

Aktualności

2022 | 05 | 06

Gedania mistrzem piłki nożnej

5 maja br. na boisku Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego odbyły się Wielki Finał Mistrzostw Gdańska w Piłce Nożnej Chłopców rozgrywany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów przystąpiły 4 gdańskie: Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 39, Szkoła Podstawowa nr 81, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego GKS Gedania 1922. Wszystkie drużyny zostały wyłonione po wcześniejszej, dwustopniowej rywalizacji i zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach. Mecze rozgrywane w duchu fair play toczono systemem „każdy z każdym”.

W całym turnieju bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja „Gedanii”, która w swoich meczach zdobyła komplet punktów tracą tylko jedna bramkę. Tak więc tytuł Mistrzów Gdańska powędrował do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego GKS „Gedania” 1922. Srebrne medale, tym samym 2 miejsce, wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12. Brązowe krążki zawisły na piersiach zawodników Szkoły Podstawowej nr 81 z Osowej. Czwarte miejsce w klasyfikacji finałowej uzyskali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 39.

Wszystkim uczestnikom zostały wręczone puchary, medale i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez organizatora – Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego. Dziękujemy wszystkim drużynom biorącym udział w tegorocznych rozgrywkach piłki nożnej zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnych dyscyplinach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Do zobaczenia!