facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2022 | 04 | 11

Złote medale w piłce nożnej dla IX i XXI Liceum Ogólnokształcącego

Po trudach eliminacji rozpoczętych jeszcze jesienią ubiegłego, kiedy to rozpoczęto eliminacje do wszystkich kategorii Gdańskiej Olimpiady Młodzieży, wreszcie przyszedł czas na finałowe rozstrzygnięcia w piłce nożnej. Jesienią, Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego – organizator rozgrywek międzyszkolnych, wyłonił Mistrzynie Gdańska wśród dziewcząt w kategoriach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tym razem na boisku GZSiSS w ostatecznej rozgrywce wystąpiły nie tylko żeńskie, ale i męskie drużyny w ramach Licealiady.

Do zawodów finałowych, które miały wyłonić najlepsze drużyny przystąpiły po cztery zespoły szkolne dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt były to, V Liceum Ogólnokształcące, IX Liceum Ogólnokształcące, XIX Liceum Ogólnokształcące oraz XXI Liceum Ogólnokształcące. W zmaganiach chłopców uczestniczyły, V Liceum Ogólnokształcące, VIII Liceum Ogólnokształcące, XV Liceum Ogólnokształcące oraz XXI Liceum Ogólnokształcące.

Jako pierwsi na boisko przy al. Grunwaldzkiej wybiegli chłopcy, którzy utworzyli pary półfinałowe na podstawie swoich wcześniejszych gier eliminacyjnych. Pierwszą parę utworzyły zespoły V i VIII LO a w drugiej miały zmierzyć się XV i XXI Liceum. Tylko wygrana w tej fazie rozgrywek dawała możliwość walki o Mistrzostwo Gdańska. Do ścisłego finału po zdecydowanych zwycięstwach awansowali chłopcy z XV i XXI Liceum Ogólnokształcącego. Przegranym pozostał finał pocieszenia, w którym lepsi okazali się uczniowie XV LO wygrywając 5 – 1 z drużyną „VIII”. W mecz o złoto nie było już tak łatwo bo spotkanie stało na wyrównanym poziomie, ale w końcówce lepsi okazali się reprezentanci XXI Liceum Ogólnokształcącego i to oni mogli cieszyć się z tytułu Mistrzów Gdańska 

Wyniki poszczególnych spotkań:

 1. XIX LO – IX LO   0:6
 2. XXI LO – V LO    2:0
 3. XIX LO – V LO    1:1
 4. XXI LO – IX LO   1:1
 5. V LO - IX LO     1:6
 6. XIX LO – XXI LO 2:4


Tuż po zakończeniu rywalizacji chłopców na boisku zagościły dziewczęta. Podczas bezpośrednich spotkań wyłoniły one zwycięzcę grają systemem „każdy z każdym”. Z przebiegu turnieju najlepszą drużyną niespodziewanie nawet dla zawodniczek okazała się ekipa z IX Liceum Ogólnokształcącego, która uzyskują 7 punktów i strzelając 13 bramek wywalczyła tym samym złote medale. Srebrne zawisły na piersiach uczennic XXI Liceum Ogólnokształcącego i tylko różnica bramek zdecydowała o drugim miejscu. Brązowe krążki, ku radości drużyny, wywalczyły uczennice V Liceum Ogólnokształcącego a na czwartym miejscu, też medalowym, uplasowały się dziewczęta z XIX Liceum Ogólnokształcącego.

Wyniki Turnieju Finałowego:

 1. VIII LO – V LO 1:3
 2. XV LO - XXI LO 1:4
 3. Mecz o III miejsce: VIII LO – XV LO 1:5
 4. Mecz o I miejsce: V LO – XXI LO 3:3 po dogrywce 4:6

 

Po trudach każdego z turniejów nadszedł czas na przyjemniejszą część – wręczenie nagród. Przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego uhonorował pucharami oraz medalami a także wręczając pamiątkowe dyplomy wszystkie finałowym drużynom, zarówno dziewcząt jak i chłopców.
Do zakończenia wszystkich rozgrywek w piłce nożnej pozostał już tylko finał chłopców rozgrywany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, na który już dziś serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia!

Końcowa klasyfikacja dziewcząt:

 1. IX Liceum Ogólnokształcące 7 pkt, bramki 13:2
 2. XXI Liceum Ogólnokształcące 7 pkt, bramki 7:3
 3. V Liceum Ogólnokształcące 1 pkt, bramki 2:9
 4. XIX Liceum Ogólnokształcące 1 pkt, bramki 3:11

Końcowa klasyfikacja chłopców:

 1. XXI Liceum Ogólnokształcące
 2. V Liceum Ogólnokształcące
 3. XV Liceum Ogólnokształcące
 4. VIII Liceum Ogólnokształcące

 

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl