–

Aktualności

2022 | 03 | 30

Koszykówka w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej na finiszu

Zakończyła się rywalizacja w koszykówce rozgrywanej pomiędzy gdańskimi drużynami szkolnymi w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Przez dwa dni rywalizowano na parkietach Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 48. W pierwszej lokalizacji o złote medale Mistrzostw Gdańska walczyli chłopcy, którzy systemem każdy z każdym wyłonili zwycięzców. Trzy dni później w ślady swoich kolegów poszły dziewczęta walcząc o miano najlepszej gdańskiej drużyny w turnieju finałowym na Zaspie.

Finał został podzielony na dwa etapy. W pierwszym, drużyny zajmujące drugie miejsca w swoich grupach zagrały mecz barażowy o awans do grupy zespołów, które zajęły miejsca pierwsze w swoich grupach eliminacyjnych. W drugim etapie 3 najlepsze zespoły eliminacji oraz zwycięzca baraży zagrały systemem pucharowym swoje mecze półfinałowe o ścisły finał. Ten system rozgrywania spotkań pokazał kto tak naprawdę jest najlepszy i najlepiej znosi trudy turnieju. W wielkim finale spotkały się dwaj faworyci, Szkoła im. Św. Jana De La Salle oraz Szkoła Podstawowa nr 2. Tytuł Mistrzów Gdańska w roku szkolnym 2021 – 2022 wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Srebrne medale przypadły w udziale reprezentacji Szkoły Podstawowej im. Św. Jana De La Salle. Brązowe medale zawisły na szyjach gospodarzy, uczniów Szkoły Podstawowej nr 6. Gratulacje!

W żeńskiej odmianie koszykówki drużyny utworzyły pary i tylko zwycięzcy każdej z nich mieli możliwość walki o złoto. Z tej odpowiedzialnej próby obronną ręką wyszły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 2 oraz gospodarzy, czyli Szkoły Podstawowej nr 48. Po meczach półfinałowych przyszedł czas na walkę o medale.

W meczu o trzecie miejsce uczennice Szkoły Podstawowej nr 85 musiały uznać wyższość koleżanek ze Szkoły Podstawowej nr 27, które tym samym wywalczyły brązowe medale.

W meczu o pierwsze miejsce do końca drugiej kwarty drużyny grały jak równy z równym. Od początku trzeciej odsłony drużyna popularnej „dwójki” wyraźnie osłabła, a tymczasem gospodynie, niesione dopingiem kibiców i atutem własnej sali, skrupulatnie to wykorzystały.

Tak więc złote medale zostały w Szkoły Podstawowej nr 48 a srebrne „powędrowały” do Szkoły Podstawowej nr 2. Gratulacje!

Po zakończeniu każdego z turniejów nastąpiło oficjalne zakończenie zawodów i dekoracja uczestników. Cztery czołowe drużyny zostały uhonorowane pucharami i medalami a wszystkie uczestniczące zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Kolejne zawody Gdańskiej Olimpiady Młodzieży już niebawem. Na początku kwietnia gdańskich uczniów czeka sprawdzian motoryczny w postaci drużynowych biegów przełajowych na które jak zwykle serdecznie zaprasza Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego. Do zobaczenia!