–

Aktualności

2018 | 11 | 20

W unihokeju dzieci najlepsze SP 81 i SP 35

14.11 br. Szkoła Podstawowa nr 27 gościła finalistów Gdańskich Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt i chłopców. Na stracie stanęło osiem drużyn z czego połowę stanowiły dziewczęta, a drugą chłopcy. Do turnieju finałowego zakwalifikowały się drużyny, które podczas wcześniejszych eliminacji osiągnęły najlepsze rezultaty i tak kategorię dziewcząt reprezentowały następujące szkoły: SP 27 – gospodarz turnieju, SP 81, III STO, SP Św. Kazimierz. Kategorię chłopców reprezentowały następujące zespoły szkolne: SP 27, SP 35, SP 81, III STO.

Rozegrano osiem spotkań. Najpierw grały cztery pary półfinałowe, a by później zwycięzcy mogli rozegrać mecze o złote medale, a przegrani powalczyć o brąz.

Wśród dziewcząt w finale zagrały dziewczęta z SP 81, które pokonały koleżanki z SP Św. Kazimierz. Trzecie miejsce przypadło w udziale uczennicom III STO, które pokonały gospodynie.

W kategorii chłopców do finału awansowały drużyny SP 35 i gospodarza SP 27. Niestety gorący doping nie pomógł gospodarzom i złoto w tym roku pojechało do SP 35. W meczu o trzecie miejsce drużyna III STO musiała uznać wyższość kolegów z SP 81.

Po zakończeniu zmagań przyszedł czas na dekorację najlepszych. Wszystkie drużyny turnieju finałowego zostały uhonorowane medalami i pucharami, a także wręczono im pamiątkowe dyplomy. Dekoracji dokonał dyrektor SP 27 w asyście przedstawiciela Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego.

Finał Gdańskich Igrzysk Dzieci był ostatnim akcentem unihokeja podczas tegorocznej Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Wszystkim uczestnikom, a w szczególności medalistom składamy gratulacje. Do zobaczenia za rok.