facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2021 | 12 | 06

Rozdano medale podczas Halowych Mistrzostw Gdańskich Szkół w Lekkoatletyce

Kolejny raz dzieci i młodzież z gdańskich szkół podstawowych spotkały się w Hali Lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, aby rywalizować podczas Halowych Mistrzostw Gdańskich Szkół w Lekkoatletyce.

W przededniu Mikołajek, 4 grudnia br. kolejny raz dzieci i młodzież z gdańskich szkół podstawowych spotkały się w Hali Lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, aby rywalizować podczas Halowych Mistrzostw Gdańskich Szkół w Lekkoatletyce. Istnieje wiele powodów, dla których co roku ta grudniowa halowa impreza gromadzi młodych lekkoatletów. Jedni chcą sprawdzić swoją formę w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami, dla stawiających swoje pierwsze lekkoatletyczne kroki to pierwszy poważny start, jeszcze inni zachęceni przez kolegów i koleżanki próbują swoich sił.

Celem zawodów była popularyzacja i upowszechnianie lekkoatletyki jako zdrowej i najprostszej formy aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych, oraz zachęcenie najzdolniejszych do podjęcia zajęć treningowych w tej dyscyplinie.

W zawodach wzięły udział zarówno dziewczęta jak i chłopcy, którzy podzieleni zostali na 3 kategorie wiekowe: rocznik 2007 – 2008, rocznik 2009 – 2010, rocznik 2011 i młodsi. Uczestnicy rywalizowali w 3 konkurencjach lekkoatletycznych. Chłopcy w skoku w dal i biegach na dystansie 60 i 1000 m. W kategorii dziewcząt w zamian za 1000 metrów uczestniczki pobiegły na dystansie 600 metrów.

Po zakończeniu każdej konkurencji lekkoatletycznej następowała uroczysta dekoracja. Każdy z medalistów otrzymał z rąk organizatora – Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego -  pamiątkowe medale oraz akcesoria sportowe przydatne podczas treningów młodych lekkoatletów (bidony, kominy, plecaki). W sumie rozdano 18 kompletów medali, o które dzielnie walczyło ok. 100 uczestników.

 

Medaliści Halowych Mistrzostw Gdańskich Szkół:

 

Skok w dal dziewcząt – rocznik 2007 - 2008

  1. Natalia Świątkowska SP 75 4,93 m
  2. Paulina Jędrzejewska SP 8 4,51 m
  3. Alicja Trzasko SP 81 4,30 m

 

Skok w dal chłopców – rocznik 2009 – 2010

  1. Piotr Rachut SP 75 4,77 m
  2. Mikołaj Mańkowski SP 80 4,64 m
  3. Filip Parzyk SP 27 4,30 m

 

Bieg na dystansie 1000 metrów chłopców - rocznik 2011 i młodsi

  1. Aleksander Najder SP 27 3.30.64 min.
  2. Leon Dworzański SP 81 3.32.58 min.
  3. Franciszek Bagiński SP 81 3.46.68 min.

 

Bieg na dystansie 1000 metrów chłopców - rocznik 2009 – 2010

  1. Adam Laskowski SP 27 3.25.32 min.
  2. Michał Laskowski SP 27 3. 25.68 min.
  3. Jakub Kieliszczyk SP 80 3.26.80 min.

 

Skok w dal chłopców – rocznik 2007 - 2008

  1. Adam Łongwa SP 8 5,42 m
  2. Jan Beling SP 75 5,21 m
  3. Sebastian Robaczewski SP 80 4,52 m

 

Bieg na dystansie 600 metrów dziewcząt – rocznik 2009 – 2010

  1. Patrycja Kaczmarczyk 1.53.74 min.
  2. Milena Dancewicz SP 8 2.00.49 min
  3. Dominika Kreft SP 81 2.07.59 min.

 

Bieg na dystansie 600 metrów dziewcząt - rocznik 2011 i młodsi

  1. Julia Klarkowska SP 81 2.05.30 min.
  2. Weronika Witoskawska SP 75 2.08.98 min.
  3. Zuzanna Bednarczuk SP 81 2.15.43 min.

 

Bieg na dystansie 60 metrów dziewcząt - rocznik 2007 - 2008

  1. Natalia Świątkowska SP 75 8,04 s.
  2. Julia Zaleska SP 75 8,25 s.
  3.  Hanna Pietrzak SP 75 8,40 s

 

Bieg na dystansie 600 metrów dziewcząt - rocznik 2007 - 2008

  1. Lena Roguska SP 27 1.55.66 min.
  2. Natalia Kosińska SP 8 1.58.51 min.
  3. Anastazja Puzdrowska SP 27 1.59.84 min.

 

Skok w dal chłopców - rocznik 2011 i młodsi

  1. Oskar Martyś SP 75 3,93 m
  2. Mateusz Betka SP 80 3,82 m
  3. Jakub Błaszczyk SP 27 3,82 m

 

Skok w dal dziewcząt – rocznik 2009 – 2010

  1. Zuzanna Nowakowska SP 79 4, 45 m
  2. Patrycja Wojda SP 27 4,40 m
  3. Gloria Szwedka SP 75 4,32 m

 

Bieg na dystansie 60 metrów dziewcząt - rocznik 2009 – 2010

  1. Patrycja Wojda SP 27 8,34 s
  2. Milena Brzóska SP 8 8,40 s
  3. Michelle Zakrzewski SP 8 8,58 s

 

Bieg na dystansie 60 metrów dziewcząt - rocznik 2011 i młodsi

  1. Gaja Zabielska SP 80 9,77 s
  2. Paulina Trojanowska SP 27 9,81 s
  3. Julia Szymańska SP Lingwista 9,87 s

 

Skok w dal dziewcząt – rocznik 2011 i młodsi

  1. Julia Klarkowska SP 81 3,85 m
  2. Gaja Zabielska SP 80 3,83 m
  3. Julia Szymańska SP Lingwista 3,63 m

 

Bieg na dystansie 60 metrów chłopców - rocznik 2007 - 2008

  1. Jan Beling SP 75 7,37 s
  2. Nataniel Szwedka SP 75 7,61 s
  3. Dominik Broma SP 5 8,00 s

 

Bieg na dystansie 60 metrów chłopców - rocznik 2009 – 2010

  1. Piotr Rauchut SP 75 8,23 s
  2. Adam Laskowski SP 27 8,43 s
  3. Jakub Biliński SP 75 8,73 s

 

Bieg na dystansie 60 metrów chłopców 2011 i młodsi

  1. Jan Błaszczyk SP 27 8,76 s
  2. Oskar Martyś SP 75 8,96 s
  3. Mateusz Bemla SP 80 9,18 s

 

  
 



Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl