facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2021 | 12 | 02

Medaliści Mistrzostw Gdańska w męskiej piłce ręcznej

Przez ostatnie 3 tygodnie w ramach Licealiady toczyły się zmagania szkolnych reprezentacji piłki ręcznej. To kolejna dyscyplina wchodząca w skład Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Najpierw o tytuł Mistrzyń Gdańska walczyły dziewczęta i po finałowym turnieju, który odbył się 22 listopada br. złoto zdobyły uczennice XII Liceum Ogólnokształcącego

Po zakończeniu rywalizacji dziewcząt do gry przystąpili chłopcy. W trzech grupach eliminacyjnych walczyli oni o awans do ścisłego finału. Z tym sprawdzianem najlepiej poradziły sobie trzy drużyny, IX Liceum Ogólnokształcące, XII Liceum Ogólnokształcące i XXI Liceum Ogólnokształcące. Szczególnie reprezentacja „XII” zrobiła wrażenie przechodząc eliminacje grupowe jak burza. Nic więc dziwnego, że do turnieju finałowego to właśnie ten zespół przystępował w roli faworyta.

30 listopada br. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu rozpoczął się turniej finałowy o Mistrzostwo Gdańska w Piłce Ręcznej z udziałem 3 męskich reprezentacji. Ponieważ w zawodach wystąpiły trzy zespoły, rozgrywki toczono systemem „każdy z każdym”. Turniej pomimo dynamicznego przebiegu i wyrównanego poziomu gry, przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze.  Decydujące dla wyników całego turnieju było drugie spotkanie rozgrywane pomiędzy faworyzowaną drużyną z XII LO i reprezentacją XXI LO. Po wyrównanej pierwszej połowie tablica świetlna pokazywała 12 - 12. W drugiej odsłonie coraz bardziej do głosu dochodzili podopieczni XXI LO, co rusz wypuszczając zabójcze kontry i to oni w końcówce meczu odskoczyli na 3 punkty przewagi ostatecznie wygrywając mecz 20 – 17.  Tak więc w tym roku Mistrzami Gdańska zostali chłopcy z XXI Liceum Ogólnokształcącego.  Wygrali oni wszystkie swoje spotkania pewnie zdobywając złote medale. Drugie miejsce przypadło w udziale uczniom XII Liceum Ogólnokształcącego, a brązowe medale Mistrzostw wywalczyli chłopcy z IX Liceum Ogólnokształcącego. Przed zwycięzcami jeszcze jeden sprawdzian a mianowicie finał Mistrzostw Województwa Pomorskiego. O ten finał powalczy także druga drużyna XII LO, która powalczy o prawo startu z ekipami z Tczewa i Sopotu. Życzymy powodzenia!

Oczywiście niezwłocznie po turniejowych zmaganiach, przyszedł czas na dekorację. Wszystkie drużyny zostały uhonorowane przez przedstawiciela Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. Wszystkie turniejowe reprezentacje turnieju otrzymały medale i puchary, a także wręczono im pamiątkowe dyplomy. 

 

Wyniki poszczególnych spotkań:

 1. IX LO – XXI LO 14:29
 2. XXI LO – XII LO 20:17
 3. XII LO – IX LO   31:21

Końcowa kolejność turnieju finałowego:

 1. XXI LO z Oddziałami Sportowymi
 2. XII LO
 3. IX LO
 4. ZS Łączności
 5. XIX LO
 6. V LO
 7. VIII LO
 8. III LO

 

    

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl