–

Aktualności

2021 | 10 | 04

Drugi dzień rywalizacji w sztafetowych biegach przełajowych

Dzień po zawodach dziewcząt, w Parku im. Jana Pawła II, do rywalizacji przystąpiły męskie zespoły gdańskich szkół.  O tytuł Mistrzów Gdańska rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych.

W Igrzyskach Dzieci na starcie stanęło 12 drużyn. Już w tej kategorii doszło do sensacji. Faworyzowana Szkoła Podstawowa znalazła się dopiero na 8 miejscu, a tymczasem złoto przypadło w udziale uczniom Szkoły Podstawowej nr 7, którzy na finiszu wyprzedzili kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 27. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 81, a tuż za podium uplasowali się podopieczni Szkoły Podstawowej nr 80.

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej uczestnicy rywalizowali na dystansie 1000 metrów. W tej kategorii wystartowało 15 zespołów szkolnych. Również i tutaj faworyci zawiedli. Złote medale zdobyła Szkoła Podstawowa nr 81, srebrne krążki zawisły na szyjach uczniów Szkoły Podstawowej nr 75, a brązowe wywalczyli chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 12. Tuż za podium niespodziewanie znaleźli się chłopcy z Morskiej Szkoły Podstawowej.

W kategorii Licealiady, do której przystąpiło 12 męskich drużyn, reprezentacje rywalizowały na dystansie 1200 metrów. W tej najstarszej kategorii faworyzowani zawodnicy z XII Liceum Ogólnokształcącego nie mieli sobie równych i pewnie sięgnęli po złoto. Srebrne medale wywalczyli podopieczni Zespołu Szkół Łączności, a brązowe reprezentanci popularnej „Topolówki”. Czwarte miejsce wywalczyli uczniowie XXI Liceum Ogólnokształcącego.

Po zakończeniu każdego biegu czołowe "czwórki" zostały uhonorowane przez przedstawiciela Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego, organizatora Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Do kolejnego etapu, którym są Mistrzostwa Województwa Pomorskiego awansują po dwa zespoły szkolnej z każdej kategorii wiekowej. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Zachęcamy jednocześnie do startów w kolejnych dyscyplinach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.