–

Aktualności

2021 | 06 | 29

Kolejne puchary i medale cheerleaderek

Grupa cheerleaders reprezentowała Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego podczas Pucharu Polski PZSC 2021 r, który w tym roku rozegrano w Karczewie. Po sukcesach na Mistrzostwach Polski w Kielcach oraz Grand Prix w Rumii, gdańskie zawodniczki nie zwalniają tempa przywożąc z zawodów 5 medali, w tym 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

W konkurencji Cheer Coed Junior Młodszy L21 miejsce wywalczył zespół Mini Emotion. Również złote medale wywalczył zespół z Gdańska w kategorii Group Stunt Cheer Coed L2. Grupa wystąpiła w składzie: Oliwia Zarosa, Karina Hamerska i Aleksandra Reich i Mikołaj Jurek. Srebrny medal w konkurencji Cheer Acro Solo zdobyła Marta Moenert. Brązowe medale w kategorii Group Stunt All Girl wywalczyły, Marta Moenert, Karolina Jacewicz, Kinga Piekutowska oraz Aleksandra Reich. W kategorii duet, absolwentki Natalia Kałędkowska i Klaudia Ebłowska także wywalczyły brązowe medale.  Poza podium na 6 miejscu w konkurencji Pom Dance Elite junior młodszy znalazł się duet, Martyna i Kamila Kuczewskie, a 7 miejsce w tej samej konkurencji przypadło w udziale duetowi Marta Moenert i Vitalina Sorokopudova.

Oprócz startu w Pucharze Polski najstarsze zawodniczki wystartowały również na Otwartym Mazowieckim Turnieju Cheerleaders Grand Prix Polski w Garwolinie. Reprezentantki Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego wywalczyły tam złote medale .

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerek, Alicji Cendrowskiej, Julii Chylmańskiej i Patrycji Kałędkowskiej. Podziękowania również dla rodziców za opiekę podczas zawodów, które nie były łatwe z powodu panujacych tropikalnych upałów. Dziękujemy!