facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2021 | 06 | 25

Podsumowanie współzawodnictwa "Klasa na medal"

Przez ponad dwa miesiące uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych rywalizowali w ramach współzawodnictwa „Klasa na medal”. Rywalizowali korespondencyjnie, ponieważ wszystkie zadania uczniowie wykonywali w macierzystych szkołach pod okiem swojego nauczyciela, który skrzętnie zapisywał wyniki swoich podopiecznych. Ta propozycja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego spotkała się z dużym odzewem ze strony gdańskich szkół. Ponad 3000 uczniów dzięki swoim nauczycielom podjęło to sportowe wyzwanie i w dwutygodniowych odstępach wykonywało 6 prób sprawnościowych. Dla klas 0 -1 były to: bieg z woreczkiem, test równowagi, test koordynacji, skok w dal z miejsca, bieg wytrzymałościowy, test mięśni brzucha. Dla klas 2-3: test siły rąk, test szybkości, skok w dal z miejsca, bieg wytrzymałościowy, bieg wahadłowy, test mięśni brzucha. Każde dziecko za poszczególne konkurencje zdobywało punkty dla swojej klasy.

Celem współzawodnictwa najmłodszych była aktywizacja do ruchu oraz umożliwienie nauczycielowi oceny sprawności fizycznej uczestników i obserwacja postępów podczas realizacji współzawodnictwa klasowego, integracja klasy i rozwijanie umiejętności pracy w grupie, wspólna zabawa oraz promowanie aktywności ruchowej od najmłodszych lat.

Ostatni dwutygodniowy etap zakończył się 18 czerwca i tego dnia można było wykonać ostatnie próby, aby następnie przesłać wszystkie wyniki do organizatora.

Po trudach rywalizacji wreszcie przyszedł czas na podsumowania i podziękowania. Każdy z uczniów uczestniczących w rywalizacji otrzymał pamiątkowy medal, bo w końcu nazwa „Klasa na medal” zobowiązuje nie tylko biorących udział uczniów, ale i organizatora. Wszystkie klasy uczestniczące we współzawodnictwie otrzymały nagrody rzeczowe, a były to: skakanki, różnego rodzaju piłki, nożne, ręczne, do koszykówki, siatkówki, rakietki do tenisa stołowego, gumy do skakania, zestawy do gry w siatkówkę, badmintona, siatkonogę, płotki lekkoatletyczne, maty do yogi. Dodatkowo każdą klasę uhonorowano pamiątkowymi dyplomami.

W pierwszej edycji "Klasy na medal" wzięło udział ponad 3300 dzieci ze 170 oddziałów zgromadzonych w 29 szkołach. Najwięcej klas wystawiły następujące placówki oświatowe.  Po 8 klas Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 84, Szkoła Podstawowa nr 52, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3, 10 klas reprezentowało Gdańską Szkołę Szermierki. natomiast rekordzistą w ilości zgłoszonych oddziałów klasowych został Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 6 reprezentowany przez 12 klas.  Spośród klas 0-1 najwięcej punktów uzbierała klasa ze Szkoły Podstawowej nr 35 uzyskując średni wynik 1051,2 punktu, a spośród klas 2-3 klasa ze Szkoły Podstawowej nr 84, która uzyskała średnio 1366,33 punktu.


Szczegółowe informacje znajdują się w zamieszczonej poniżej klasyfikacji jednak nie punkty były najważniejsze w tej sportowej rywalizacji. Udział, włożony trud, wytrwałość i wspólna sportowa zabawa to największe wartości wyniesione z tej dwumiesięcznej zabawy. Dlatego też każda z drużyn, która podjęła to sportowe wyzwanie już jest zwycięzcą.
Gratulacje, wesołych wakacji i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Wyniki poszczególnych klas

 

 

  
 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl