facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Pływanie Drużynowe


Pływanie drużynowe

    Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl  zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2020 roku.

 

   I. Uczestnictwo

 

            1.  Reprezentacja składa się z 6 dziewcząt lub 6 chłopców, urodzonych w latach 2006 2007.     

            2.  Każdy uczestnik startuje w sztafecie oraz indywidualnie - w jednym, wybranym stylu.

            3.  Podczas zawodów w pływaniu sztafetowym odbędą się również zawody indywidualne:

 

                 50 metrów stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym.

 

            W zawodach wojewódzkich startują mistrzowie powiatów.

                      .                                                      
       II.  Program zawodów


            1. - Sztafeta 6×50 m stylem dowolnym dziewcząt  

 

                - Wyścigi indywidualne dziewcząt:

                  50 m stylem motylkowym – 1 zawodniczka,

                  50 m stylem klasycznym    – 1 zawodniczka,

                  50 m stylem grzbietowym – 2 zawodniczki,

                  50 m stylem dowolnym    –  2 zawodniczki


           2.  - Sztafeta 6 x 50 m stylem dowolnym chłopców  

                                                                             
                - Wyścigi indywidualne chłopców:

                   50 m stylem motylkowym – 1 zawodnik,

                   50 m stylem klasycznym   – 1 zawodnik,

                   50 m stylem grzbietowym – 2 zawodników,

                   50 m stylem dowolnym    –  2 zawodników

 

      III. Przepisy techniczne

  • zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami PZP i FINA na pływalni 25 metrowej,
  • każdy zawodnik ma prawo startu w 1 konkurencji indywidualnej i w 1 sztafecie,
  • szkoła może wystawić tylko jedną drużynę w każdej kategorii,
  • zawody przeprowadzone są seriami na czas, rozstawienie zawodników w poszczególnych seriach nastąpi na zasadach ogólnych.

 

       IV. Punktacja drużynowa

    Sklasyfikowane będą tylko te zespoły, które wystawiły sztafetę.
  Punktację prowadzi się według zajętych miejsc w poszczególnych konkurencjach:

  • w indywidualnych: I m. – 12 pkt, II m. – 10 pkt, III m. – 9 pkt itd.,
  • w sztafecie: I m – 24 pkt, II m. – 20 pkt, III m. – 18 pkt itd.,
  • do punktacji drużynowej zaliczać się będzie 6 wyników indywidualnych i wynik sztafety.

       Drużyna, która nie wystawiła zawodnika w danym wyścigu, nie zdobywa punktów za dany wyścig, jednak nie podlega

             dyskwalifikacji,

             - zawodnik zdyskwalifikowany w danym wyścigu indywidualnym nie zdobywa punktów,

   - w przypadku równej liczby punktów o kolejności decyduje miejsce sztafety, a dalej większa liczba  zdobytych miejsc

      pierwszych, drugich itd.,

    - prowadzi się oddzielnie punktację dla dziewcząt i chłopców,

    - dodatkowy wyścig po wyczerpaniu w/w kryteriów.

 
Utworzono: 2020-07-03 15:06

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl