–

Aktualności

2024 | 04 | 24

W Licealiadzie rywalizowali lekkoatleci

20 reprezentacji wystawiły gdańskie szkoły ponadpodstawowe podczas rozegranych 23 kwietnia br.  Mistrzostwach Gdańska w Lekkoatletyce. Zawody przeprowadzone na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym zgromadziły na starcie 9 żeńskich i 11 męskich drużyn.

Uczniowie gdańskich placówek oświatowych rywalizowali w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 100 metrów, biegu na 400 metrów, biegu sztafetowym 4 x 100 metrów, skoku w dal, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, a także biegach długich, na 800 metrów w przypadku dziewcząt i 1500 metrów w przypadku chłopców.

Po kilkugodzinnych sportowych zmaganiach na koniec zawodów przyszedł czas na podsumowania i nagrody. Pierwsze „trójki” każdej konkurencji zostały udekorowane pamiątkowymi medalami, które wręczał przedstawiciel organizatora rozgrywek międzyszkolnych – Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyły dziewczęta reprezentujące XII Liceum Ogólnokształcące z Żabianki, które zdobyły 75 punktów. Drugie miejsce zajęły uczennice V Liceum Ogólnokształcącego z Oliwy, gromadząc na swoim koncie 72 punkty. Na trzecim miejscu w klasyfikacji zameldowały się zawodniczki X Liceum z Wrzeszcza.

Wśród chłopców najwięcej punktów, podobnie jak u dziewcząt, zgromadzili uczniowie XII Liceum Ogólnokształcącego, którzy w klasyfikacji końcowej wyprzedzili drugich na finiszu reprezentantów V Liceum Ogólnokształcącego. Na trzeciej pozycji w klasyfikacji znaleźli się zawodnicy Zespołu Szkół Łączności wygrywając z czwartymi reprezentantami XV Liceum Ogólnokształcącego zaledwie 1 punktem.