e-mail: biuro@gokf.gda.pl
Partnerzy

Przełajowe zmagania w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży

najmłodsze dziewczęta tuz po starcie

Przez dwa dni Park im. Jana Pawła II na gdańskiej Zaspie był areną zmagań lekkoatletów startujących w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Impreza, w której uczestniczyło ok. 1200 uczennic i uczniów rozegrana została w sześciu kategoriach, osobno dla dziewcząt i chłopców.

Pierwszego dnia wystartowały dziewczęta. Najpierw do biegu Licealiady przystąpiły najstarsze z nich. Najlepsze okazały się uczennice z XII LO, które wyprzedziły koleżanki z II LO i V LO. Następnie do rywalizacji przystąpiły uczennice starszych klas szkół podstawowych i gimnazjów. Tutaj najlepsze okazały się dziewczęta z SP 75, które wyprzedziły zawodniczki z SP 19 i SP 33. Do ostatniego biegu przystąpiły najmłodsze dzieci z klas 5 i 6. Zwycięzcami okazały się dziewczęta SP 80. Drugie miejsca przypadły w udziale SP 81, a na trzecim uplasowały się uczennice SP 12.

Klasyfikacja końcowa rozegranych biegów znajdują się na stronach poszczególnych kategorii wiekowych.

tak cieszą się złote medlaistkiz XII LO

zmiana pałeczki sztafetowej zawodników III STO

Drugiego dnia do rywalizacji przystąpili chłopcy. Najpierw w ramach Licealiady na starcie zameldowali się panowie. Bezkonkurencyjni tego dnia okazali się uczniowie XII LO. Na Drugie miejsce wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Łączności, a na trzecim uplasowali się zawodnicy z II LO. Drugi bieg w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zgromadził na starcie uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz gimnazjów. W tej serii najlepszą drużyną została drużyna SP 48, która wyprzedziła zawodników SP 75 i SP 1. W ostatnim biegu w ramach Igrzysk Dzieci wystartowali uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych. Po złota sięgnęli uczniowie SP 81. Srebra przypadły w udziale zawodnikom SP 88, a brązowe medale zawisły na szyjach chłopców z SP 48.

27 drużyn wsytartowało w najmłodszej lkategorii chłopców

Tradycyjnie już podczas podsumowania zawodów 4 czołowym zespołom w każdej kategorii wręczono puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Następna lekkoatletyczna próba odbędzie się na wiosnę. Wtedy to odbędzie się finał drużynowych biegów przełajowych.

czołowe zespoły zostały uhonorowane pucharami, medalami i pamiątkowymi dyplomami