Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Menu
Kontakt
Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel./fax. (058) 346-03-03
tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
PartnerzyInauguracja Gdańskiej Olimpiady Młodzieży

Na inaugurację stawili sie wszyscy - od najmłodszych po najstarszych uczestników rozgrywek
Fot. WCz

Jak co roku we wrześniu, wraz z pierwszym dzwonkiem dzieci i młodzież gdańskich szkół rozpoczynają sportowe zmagania. Przez cały rok szkolny uczniowie rywalizują w kilkudziesięciu dyscyplinach sportowych poczynając od zawodów dzielnicowych, poprzez finały miejskie i wojewódzkie, aż do zawodów ogólnopolskich włącznie.

Zgromadzony przywitali: Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska p. Piotr Kowalczuk i dyrektor Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego p. Marlena Zajdzińska - Pełka
Fot. WCz

Aby podkreślić lokalny charakter rozgrywek i jeszcze bardziej zmobilizować dzieci i młodzież do aktywnej rywalizacji na terenie Gdańska, po raz pierwszy w tym roku sportowe zmagania dzieci i młodzieży otrzymały nazwę Gdańska Olimpiada Młodzieży.  Startują w nich osobno dziewczęta i chłopcy podzieleni na 3 kategorie wiekowe: dzieci (Igrzyska Dzieci), młodzież szkół podstawowych (Igrzyska Młodzieży Szkolnej), młodzież szkół średnich (Licealiada).  W każdej z kategorii uczniowie mogą wybrać spośród kilkunastu dyscyplin między innymi: piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, unihokeja, lekkiej atletyki, ale także badmintona, tenisa stołowego, czy od tego roku Kwadranta. Ostatnie lata okazały się szczególnie łaskawe dla najmłodszych adeptów sportu bowiem w tej kategorii pojawiły się dyscypliny, które dotąd w gdańskich rozgrywkach nie występowały. Do ubiegłorocznych (sztafety sprawnościowe dla klas I i sztafety sprawnościowe dla klas II), w tym roku dołączyły Kwadrant i Trójbój Lekkoatletyczny.

Flagę Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego nieśli sportowcy różnych dyscyplin
Fot. WCz

Inauguracja Gdańskiej Olimpiady Młodzieży to także czas refleksji i podsumowań dotyczących ubiegłego sezonu. Nie zabrakło więc podziękowań, nagród i wyróżnień.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to dobra okazja, aby podczas uroczystej inauguracji zaprezentować nowe sportowe pomysły Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego – organizatora rozgrywek. Można było zapoznać się z pełna ofertą GZSiSS. Do dyspozycji uczestników podczas całej imprezy byli przedstawiciele Dzielnicowych Centrów Sportu, mediatorzy, koordynatorzy sportu, trenerzy, instruktorzy.

Wyróżnie zostały szkoły, które pomagały w realizacji zajęć sportowych w dzielnicach
Fot. WCz

Uczestnicy spotkania w Miasteczku Sportowym będą mieli okazję poznać bliżej swoje ulubione dyscypliny sportowe, W miasteczku czekać będą na najmłodszych uczestników konkursy i zadania z wybranych sekcji sportowych, a także przygotowane przez liderów sekcji, konkursy i konkurencje rekreacyjno - sportowe.

Na przystankach Miasteczka Sportowego znaleźli oni: lekkoatletykę, siatkówkę, naukę pływania, pływanie korekcyjne, gimnastykę korekcyjną i kompensacyjną, turystykę i rekreację, grupy cheerleaders, Smocze Łodzie, piłkę nożną, zajęcia plastyczne, pływanie synchroniczne, konkurs „Taniec z Gwiazdami”, zapasy, akrobatykę, Nordic Walking – Dzielnicowe Centra Sportu, zajęcia fitness, piłkę ręczną, Fotobudkę, dmuchane zjeżdżalnie i zamki dla dzieci

Trenerzy wszystkich dyscyplin z cierpliwością odpowiadali na pytania uczestników
Fot. WCz

Po wspólnej rozgrzewce pora na wspólne zdjęcie
Fot. WCz

Fotorelacja z imprezy: https://www.facebook.com/pg/GOKF.Gdansk/photos/?tab=album&album_id=2082112758485740


Data publikacji: 13.09.2018 22:08
Projekty GOKF
 
© Gdańskie Centrum Multimedialne