Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Menu
Kontakt
Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel./fax. (058) 346-03-03
tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
PartnerzyPływackie zmagania niepełnosprawnych

rodzinna piłka wodna to jedna z konkurencji pływackich zawodów niepełnosprawnych
Fot. WCz

W dniach 14,15 i 16 czerwca br. na basenach Zespołu Szkół Energetycznych i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 nauczyciele Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego przeprowadzili zawody pływackie dla uczniów z niepełnosprawnością. Oprócz wspomnianych uczniów w zawodach uczestniczyli także członkowie ich rodzin, którzy wspomagali ich w osiągnięciu jak najlepszych wyników sportowych.

Zawody na basenie to kolejny etap integracji zarówno środowiska uczniów uczęszczających na zajęcia pływania jak i ich rodzin.

a po zakończeniu sportowych zmagań pojawia się na twarzy radość
Fot. WCz

Na uczestników czekały dwa rodzaje aktywności ruchowej. Pierwszą przygotowaną przez nauczycieli konkurencją była gra w piłkę wodną. Uczestników podzielono na drużyny, w skład których wchodzili członkowie rodzin. Zabawy było co niemiara. W drugiej konkurencji uczestnicy zostali podzieleni na grupy i ścigali się  się w rzędach realizując pomysły pływackie jednego z prowadzących.

W tych zawodach nie było przegranych. Każdy z uczestników został obdarowany przez sponsorów sporą dawką nagród od medali zaczynając, a na gadżetach i kosmetykach kończąc. Najważniejsza jednak dla zebranych była możliwość wspólnej sportowej zabawy.

czas na nagrody...
Fot. WCz

... i wspólne zdjęcie
Fot. WCz


Data publikacji: 19.06.2018 11:22
Projekty GOKF
 
© Gdańskie Centrum Multimedialne