Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Menu
Kontakt
Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel./fax. (058) 346-03-03
tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
PartnerzyWodny piknik rodzinny z patriotycznym wyczynem!
„100 kilometrów łodziami na 100 lat Niepodległej”
Fot. WCz
W przepiękny niedzielny dzień 10 czerwca Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego w Sportach Wodnych nr 94 w Gdańsku zorganizowała Rodziny Piknik Sportów Wodnych. Impreza odbyła się  na przystani leżącej tuż przy szkole i na wodach Martwej Wisły między Mostem Siennickim  a Mostem Wantowym im. Jana Pawła II. Partnerami wydarzenia był Wydział Rozwoju Społecznego UM w Gdańsku oraz Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.
Przystań w pewnym momencie pękała w szwach a na wodzie była ogromna ilość kajaków, żaglówek i łodzi wioślarskich. Non stop na falach kręciły się dwie smocze łodzie. Zainteresowanie było tak duże, że w pewnym momencie uruchomiliśmy trzeciego smoka.
Głównym hasłem przyświecającym piknikowi było przepłynięcie „100 kilometrów łodziami na 100 lat Niepodległej” . Pierwotnie miało to odbyć tylko na smoczych łodziach, jednak wioślarze  z klas mistrzostwa sportowego SPMS94 chcieli dołożyć swoje kilometry . Najpierw od samego rana bój rozpoczęli wychowankowie Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego na małej smoczej łodzi. Po kilku godzinach zmianę dostali od  „Mastersów 40+” w tym swoich rodziców. Jednak upał dawał im się we znaki i wtedy z pomocą ruszyła sztafeta łodzi wioślarskiej na przemian ze smoczą łodzią pracowników i rodzin gdańskiej oświaty. W jednej takiej zmianie wziął udział Mistrz Olimpijski z Pekinu Adam Korol. Łodzie na przemian kręciły się jak na karuzeli na zatłoczonych w tym dniu wodach Martwej Wisły. Na koniec ostatnie kilometry ponownie wykręcili wychowankowie sekcji smoczej łodzi Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego wraz z uczniami klasy kajakarskiej  SPMS nr 94 (trener/nauczyciel Grzegorz Kwiatkowski). W końcu udało się zaliczyć magiczną „setkę”.
Wspaniała inicjatywa, wspaniała zabawa nie tylko na wodzie ale także moc atrakcji na lądzie. Gratulacje za organizację!

Data publikacji: 11.06.2018 09:53
Projekty GOKF
 
© Gdańskie Centrum Multimedialne