e-mail: biuro@gokf.gda.pl
Partnerzy

SP 2 bezkonkurencyjna w Pływaniu drużynowym

walczono o medale indywidualnie

Przez dwa dni rozgrywano Mistrzostwa Gdańska w Pływaniu Drużynowym w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na stracie imprezy stanęło 41 szkolnych reprezentacji dziewcząt i chłopców. Każda z drużyn musiała wystartować w 4 konkurencjach indywidualnych i dodatkowo w sztafecie złożonej z 8 uczestników, a więc zadanie niezwykle trudne szczególnie dla młodszych adeptów pływania. Organizatorem imprezy był Gdańki Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

rywalizowano również drużynowo

Pełną pulę zgarnęli uczniowie SP 2, którzy we wszystkich kategoriach sięgneli po złoto. W kategorii dzieci najlepsze wśród dziewcząt były reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 2, które wyprzedziły Pozytywną Szkołę Podstawową i III STO. Wśród chłopców złote medale powędrowały do Szkoły Podstawowej nr 2, srebrne krążki wywalczyli chłopcy z II STO, a brązowe medale przypadły w udziale reprezentantom Szkoły Podstawowej nr 8

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej złote medale wśród dziewcząt wywalczyły reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 2, które wyprzedziły koleżanki ze Szkoły podstawowej nr 85. Brązowe medale przypadły w udziale uczennicom Szkoły podstawowej nr 3. Wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci III STO, a na trzecim III STO.

Na koniec jak zwykle uhonorowano najlepszych. W każdej z 8 konkurencji indywidualnych rozdano komplet medali i dyplomów. Cztery najlepsze sztafety zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i medalami, a najlepsze drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału, a zwycięzcom zajętych miejsc.