Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Menu
Kontakt
Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel./fax. (058) 346-03-03
tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
PartnerzyPodwójny sukces XIV LO w Mistrzostwach Gdańska

jeden z pojedynków w kategorii dziewcząt
Fot. WCz

Przez dwa dni w hali ZSOiZ nr 10 w Brzeźnie walczyli tenisiści stołowi w ramach Gdańskiej Licealiady. Do rywalizacji przystąpiło 10 żeńskich i 18 męskich reprezentacji gdańskich szkół.

Pierwszego dnia na parkiet wyszły dziewczęce drużyny, które w pierwszej fazie turnieju zagrały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Do fazy ćwierćfinałowej awansowały po 4 najlepsze drużyny z każdej grupy. W półfinałach stanęły naprzeciwko siebie III LO i XIV LO oraz V LO i XX LO.  W finale spotkały się 2 najlepsze drużyny turnieju, a więc V LO i XIV LO. W finale reprezentacja V LO musiała uznać wyższość koleżanek z XIV LO. W meczu o trzecie miejsce dziewczęta z III LO wygrały z reprezentantkami XX LO zdobywając tym samym brązowe medale Mistrzostw Gdańska.

tenis stołowy
Fot. WCz

Drugiego dnia do rozgrywek przystąpili mężczyźni. Rywalizację rozpoczęli od pojedynków systemem „każdy z każdym” w 8 grupach, z których awans zapewniało tylko zwycięstwo. Dalej walczono już tylko systemem pucharowym. W finale stanęły naprzeciwko siebie drużyny XIV LO i I LO. Męska drużyna XIV LO wygrywając w finale poszła w ślady dziewcząt, które dzień wcześniej zdobyły tytuł Mistrzyń Gdańska. Brawo!. W meczu o 3 miejsce reprezentacja SMS Marcina Gortata wygrała z Zespołem Szkół Samochodowych.

Każdego dnia po zakończeniu rywalizacji czołowe reprezentacje szkół zostały uhonorowane pucharami, medalami i pamiątkowymi dyplomami a później jak zwykle przyszedł czas na fotoreporterów. Dziękujemy wszystkim startującym i do zobaczenia za rok.

reprezentacje uczestniczące w turnieju
Fot. WCz

Czołowe miejsca w turnieju dziewczęt:

1 miejsce - XIV LO
Fot. WCz

2 miejsce - V LO
Fot. WCz

3 miejsce - III LO
Fot. WCz

4 miejsce - XX LO
Fot. WCz

Czołowe miejsca w turnieju chłopców:

1 miejsce - XIV LO
Fot. WCz

2 miejsce - I LO
Fot. WCz

3 miejsce - SMS Marcina Gortata
Fot. WCz

4 miejsce - Zespół Szkół Samochodowych
Fot. WCz


Data publikacji: 24.01.2018 11:13
Projekty GOKF
 
© Gdańskie Centrum Multimedialne