e-mail: biuro@gokf.gda.pl
Partnerzy

Mini siatkarskie mistrzostwa zakończone

podczas meczu finałowego pomiędzy SP 48 a SP 85

Przez ostatnie dwa dni finaliści mini piłki siatkowej toczyli rozgrywki o tytuł Mistrza Gdańska. Najpierw na parkiet hali Szkoły Podstawowej nr 12 wyszły 4 reprezentacje dziewcząt. SP 48, SP 55, SP 85 i gospodynie SP 12 to drużyny, które wywalczyły miejsce w finale podczas wcześniejszych eliminacji.

W pierwszym meczu półfinałowym reprezentantki SP 48 wygrały z SP 55 wynikiem 2-0.  W drugim pojedynku dziewczęta z SP 85 nie dały szans gospodyniom z SP 12 również wygrywając 2-0 .

Przegrane drużyny rozegrały pomiędzy sobą mecz pocieszenia o trzecie miejsce, w którym lepsze okazały się uczennice SP 12. Zawodniczkom obu drużyn pozostało już tylko wspierać kibicowaniem drużyny SP 48 i SP 85 walczące o złoto.

Jak przystało na mecz finałowy długo żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na rywalkom. Do wyłonienia zwyciężczyń potrzebny był tie-break. W końcówce tego ostatniego seta przewagę uzyskały reprezentantki SP 85 i to one sięgnęły po złoto i tytuł Mistrza Gdańska.

graja gospodarze

Drugiego dnia do boju ruszyły reprezentacje chłopców. Tym razem gospodarzem turnieju finałowego była Szkoła Podstawowa nr 42. Tak jak w przypadku żeńskich rozgrywek, tak i w przypadku chłopców o tytuł mistrza zagrały 4 najlepsze reprezentacje wyłonione w wcześniejszych eliminacjach. Pary półfinałowe stworzyły reprezentacje SP 42 – SP 85 i SP 79 – SP 12. Zwycięzcą pierwszego półfinału byli chłopcy z SP 85 wygrywając 2-0 z gospodarzami. W drugim półfinale lepsi okazali się reprezentanci SP 79 pokonując 2-0 uczniów SP 12. W finale pocieszenia lepsza okazała się drużyna SP 42 wygrywając z SP 12 2-0.

O miejsce pierwsze zagrały drużyny SP 79 i SP 85. Tym razem reprezentanci SP 79 nie dając szans kolegom z SP 85 wygrywając w dwóch setach 25-18 i 25-16.

W obu finałowych turniejach po zakończonych rozgrywkach udekorowano finalistów wręczając im puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy, szczególnie zwycięzcom i zapraszamy już za rok.