e-mail: biuro@gokf.gda.pl
Partnerzy

Gdańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym zakończone

pojedynek Gedanensis z III STO

Zakończono rozgrywki drużynowego tenisa stołowego dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gospodarzem dwudniowego turnieju była Szkoła Podstawowa nr 18 w Brzeźnie. Do turnieju dziewcząt przystąpiło 8 reprezentacji, które utworzyły 2 grupy eliminacyjne. Po fazie grupowej przyszedł czas na mecze półfinałowe, w których pary utworzyły: półfinał A: SP 15 – II STO i półfinał B: GAG – G 20. Do ścisłego finału awansowały SP 15 i G 20. Lepsze okazały się dziewczęta z SP 15 i to one reprezentować będą Gdańsk podczas finału wojewódzkiego. Trzecie miejsce przypadło w udziale reprezentacji II STO, a na czwartym uplasowały się dziewczęta z GAG.

zagrywka

Tydzień później do rywalizacji o tytuł Mistrza Gdańska przystąpiło 9 męskich drużyn. Gry rozpoczęto od fazy grupowej, w której znalazły się 4 i 5 zespołów. Prawo walki o strefę medalowa miały tylko po 2 najlepsze zespoły z każdej grupy.

Pary półfinałowe utworzyły następujące reprezentacje: PÓLFINAŁ A: G 18 – GAG 3-0

PÓLFINAŁ B: SP 67 – GEDANENSIS 0-3. W finale spotkały się drużyny  Gedanensis i G 18, z których ostatecznie ta druga zdecydowanie wygrała mecz i sięgnęła po tytuł Mistrza Gdańska. Trzecie miejsce wywalczyli chłopcy z GAG, a czwarte przypadło w udziale SP 67.

1 miejsce - Gimnazjum 18

2 miejsce - Gedanensis

3 miejsce - GAG

Zarówno w żeńskiej jak i męskiej rywalizacji 4 czołowe zespoły zostały uhonorowane pucharami i medalami, a wszyscy finaliści pamiątkowymi dyplomami.