e-mail: biuro@gokf.gda.pl
Partnerzy

Rozdano medale Mistrzostw Gdańska w Drużynowym Badmintonie

drużyna tuż przed meczem omawia taktykę

28.09 br. hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 5 na gdańskiej Zaspie gościła reprezentacje badmintona dziewcząt i chłopców. W tym miejscu rozegrano turniej finałowy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na stracie stanęło 12 reprezentacji gdańskich szkół. Emocji nie brakowało od początku aż po finał, bo o końcowym sukcesie decydowały nie tylko pojedynki singlowe ale i deblowe. Każda drużyna, aby zwyciężyć musiała wygrać 3 pojedynki, a to do łatwych nie należy. Dziewczęta grały systemem „każdy z każdym” a chłopcy najpierw w dwóch grupach, aby później zagrać mecze półfinałowe i finałowe.

W kategorii dziewcząt tym razem najlepsze okazały się reprezentantki Zespółu Szkół Katolickich im. św. Kazimierza w Gdańsku, które wyprzedziły reprezentację Gimnazjum 18. Na trzecim miejscu znalazły się dziewczęta z Gimnazjum 17 .

W kategorii chłopców gospodarze czyli chłopcy z Gimnazjum 18  nie byli zbyt gościnni i to oni wywalczyli złote medale. Srebra przypadły w udziale drużynie Gimnazjum 27, a na trzecim miejscy uplasowali się reprezentanci Gimnazjum 33

Nie mogło oczywiście zabraknąć dekoracji. Czołowa „szóstka” w każdej kategorii została uhonorowana dyplomami. Cztery najlepsze zespoły otrzymały medale i puchary.

Taka oto kolejny finał badmintona przeszedł do historii.