Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Menu
Kontakt
Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel./fax. (058) 346-03-03
tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
PartnerzyWakacje z GOKF - trening na Smoczej Łodzi

Ostatnie przygotowania na wodzie
Fot. WCz

Podczas wakacji odwiedzaliśmy poszczególne dzielnice Gdańska, w których Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej organizował podczas ferii letnich zajęcia sportowo – rekreacyjne.. Na Dolnym Mieście oprócz opisywanych ostatnio zajęć dla młodych kajakarzy prowadzone były także treningi dla Młodych Smoków czyli adeptów pływania na Smoczych Łodziach. Korzystając z zaproszenia trenera, pewnego popołudnia reporter Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej razem z grupą młodzieży wziął udział w zajęciach na wodzie.

 

synchronizacja i wytrzymałość - najważniejsze na wodzie
Fot. WCz

Na uczestników jeszcze na lądzie czekała rozgrzewka, a więc znane wszystkim ćwiczenia pobudzające szczególnie górne partie mięśniowe. Kilka minut później uczestnicy wzięli się za wodowanie łodzi. Pomagali wszyscy. Następnie przyszedł czas na przydział załogantów do łodzi, rozdanie kapoków, wioseł i… do łódek. Ale i przy wsiadaniu nie było przypadku. Każdy został usytuowany w odpowiednim miejscu. Gdy wszystko zostało przygotowane przyszedł czas ruszyć w drogę, jak się później okazało opływem Motławy aż do Bastionów Św. Gertrudy i Żubra.

jako sternik nad całością czuwał trener
Fot. WCz
 

Zaczęło się spokojnie. Powolne acz zsynchronizowane ruchy wioseł kierowały łódkę w stronę śluzy i pod mostem dalej w kierunku Olszynki. Tutaj dopiero za sprawą wioślarzy łódka nabrała pędu. Sternik co rusz wydawał nowe komendy, a załoganci czasem z uśmiechem, a czasem z niedowierzaniem posłusznie je wykonywali. Całość treningu przeprowadzonego w formie zabawowej miała na celu synchronizację poszczególnych par na łodzi jak i kształtowanie wytrzymałości. Podczas treningu do bardziej wytężonej pracy zachęcali napotykani mieszkańcy dzielnicy: wędkarze, pływacy, spacerowicze. Widać było, że nie pierwszy raz spotykają osadę z Młodymi Smokami. Po około godzinnym rejsie znowu byliśmy w porcie przy moście Siennickim.

 

zmęczeni ale zadowoleni
Fot. WCz

Za miły czas spędzony na wodzie należy podziękować trenerowi Grzegorzowi Kwiatkowskiemu, który zadbał nie tylko o walory treningowe ale i przemiłą atmosferę.


Data publikacji: 16.08.2017 09:16
Projekty GOKF
 
© Gdańskie Centrum Multimedialne