Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Menu
Kontakt
Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel./fax. (058) 346-03-03
tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
PartnerzyWakacje z GOKF – treningi atrakcyjniejsze od plażowania

la wakacje
Fot. WCz

Podczas wakacji stadion lekkoatletyczny przy Gdańskim Ośrodku Kultury Fizycznej wciąż tętni życiem. Czy to atrakcyjność zajęć, czy też niezbyt plażowa pogoda zachęciły dzieci do licznego uczestnictwa w zajęciach sportowych organizowanych przez GOKF.

rozgrzewka przymusowo
Fot. A.Cz.

Przez pięć dni w tygodniu na stadionie przy Grunwaldzkiej odbywały się zajęcia rekreacyjno-sportowe z elementami lekkoatletyki. Przez ostatnie tygodnie forma zajęć dostosowana była do potrzeb najmłodszych adeptów lekkoatletyki. Na zajęciach dzieci doskonaliły ćwiczenia lekkoatletyczne, ćwiczenia na płotkach, starty z bloków, skoki w dal, wzwyż, rzuty piłką palantową. Nie obyło się bez torów przeszkód, wyścigów rzędów, berka i gier zespołowych (piłka nożna, siatkówka plażowa, koszykówka).
Brak pogody nie stanowił przeszkody dla uczestników ponieważ podczas nie sprzyjającej aury dzieci szlifowały swoją technikę na sali i w siłowni. Dodatkową atrakcją dla uczestników były zajęcia plastyczne, na których dzieci uczyły i doskonaliły swój talent w malarstwie, rysunku oraz filcowaniu: Efektem prac dzieci były korale, kolczyki, kwiaty, bransoletki, etui do telefonu. Realizowano również grafikę warsztatową (monotypia).

ćwiczenia na płotkach
Fot. A.Cz.

Na zajęciach w ciągu tych trzech tygodni wzięło udział ok 30 osób.

starty z bloków
Fot. A.Cz.

wypoczynek po trudnych skokach wzwyż
Fot. A.Cz.

na deser zajęcia plastyczne
Fot. A.Cz.


Data publikacji: 07.08.2017 10:12
Projekty GOKF
 
© Gdańskie Centrum Multimedialne