Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Menu
Kontakt
Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel./fax. (058) 346-03-03
tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
PartnerzyPonad 2000 uczestników XII Rodzinnego Biegu Gdańszczan

Biegacze ruszyli pełni energii
Fot. WCz

Ponad 2000 osób wzięło udział w Rodzinnym Biegu Gdańszczan zorganizowanym przez Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej 27 maja br. Od 12 lat Bieg Gdańszczan jest stałym elementem Święta Gdańska organizowanego corocznie pod koniec maja. Biegli uczniowie gdańskich szkół, biegli nauczyciele, biegli rodzice, biegały całe rodziny.

Od wczesnego rana kadra GOKF w komplecie oczekiwała na uczestników. Część zajęła się przygotowaniem trasy, inni organizacją startu, inni jeszcze zapisami ostatnich uczestników, którzy nie zdążyli zarejestrować się drogą elektroniczną. Od godziny 10 coraz liczniejsze grupy uczestników zapełniały plac na targu Węglowym. Tuż przed godzina 11, na którą wyznaczono start na scenę wszedł Joel Perdo Muiangaa to oznaczało, że rozgrzewkę czas zacząć. Przy muzyce i pod dyktando Joela bawili się zebrani na placu goście. Wreszcie przyszedł czas na najważniejsze – start do biegu. Krótkim przemówieniem powitał zebranych zastępca prezydenta Gdańska p. Piotr Kowalczuk, aby chwile później strzałem z pistoletu dać sygnał do biegu i… ruszyli.

Krótkim przemówieniem powitał zebranych zastępca prezydenta Gdańska p. Piotr Kowalczuk
Fot. WCz

Cała rzesza zgromadzonych pobiegła urokliwymi uliczkami Starego Miasta mijając po drodze między innymi Złotą Bramę, Ratusz Głównego Miasta, Fontannę Neptuna, Zieloną Bramę, Zbrojownię, aby po kilkunastu minutach zameldować się ponownie na Targu Węglowym, gdzie wyznaczono linię mety. Należy podkreślić, że jak co roku nie mierzono czasów poszczególnych uczestników. Nie wskazano też zwycięzcy, ani kolejności biegnących zawodników, bowiem już sam udział oznaczał zwycięstwo.

Biegli starzy i młodzi, a nawet całkiem mali
Fot. WCz

Na mecie na biegaczy czekali wolontariusze z medalami i flagami Gdańska, którzy wręczali je każdemu przybyłemu. Rozdawano także czerwone kartoniki, które miały posłużyć do zbudowania wielkiej flagi Gdańska.

Po biegu na zgromadzonych czekały nagrody niespodzianki. Uczestnicy zostali nagrodzeni bonami uprawniającymi do nabycia towarów w gdańskich sklepach. Fundatorzy nagród, a byli nimi: Galeria Bałtycka, Lasy Państwowe, Decathlon Przymorze, Ziaja, Piekarnia Andrzej Szydłowski zadbali o to, aby uczestnicy mogli czuć się zadowoleni. Dodatkowo firma Ziaja dla każdego zawodnika przygotowała pakiet kosmetyków, a Piekarnia Andrzej Szydłowski hojnie obdzieliła uczestników świeżutkimi drożdżówkami, które od wczesnego rana czekały na miejscu zbiórki. To nie koniec. Po podliczeniu list nagroda finansową zostaną uhonorowane dzielnice i szkoły najliczniej reprezentowane podczas tegorocznej imprezy.

Na ulicy Długiej biegaczy oklaskiwali weekendowi goście
Fot. WCz

Fundatorzy nagród, a byli nimi: Galeria Bałtycka, Lasy Państwowe, Decathlon Przymorze, Ziaja, Piekarnia Andrzej Szydłowski zadbali o to, aby uczestnicy mogli czuć się zadowoleni.
Fot. WCz

Kolejny Rodzinny Bieg Gdańska przeszedł do historii. Zespół Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej dziękuje wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok!

Każdy uczestnik na mecie otrzymał pamiątkowy medal
Fot. WCz

Biegały całe rodziny wspomagając się wzajemnie
Fot. WCz

Ramię w ramię na starcie stawały całe rodziny
Fot. WCz

Podczas rozgrzewki było dużo ruchu ale i zabawy
Fot. WCz

Joel Perdo dobrze przygotował uczestników do biegu
Fot. WCz


Data publikacji: 31.05.2017 11:27
Projekty GOKF
 
© Gdańskie Centrum Multimedialne