e-mail: biuro@gokf.gda.pl
Partnerzy

Rozstrzygnięcia w czwórboju LA dziewcząt szkół podstawowych

4 boj lekkoatletyczny dziewcząt

W czwartek 11 maja br. stadion lekkoatletyczny przy alei Grunwaldzkiej gościł finalistów Mistrzostw Gdańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym. Tego dnia do rywalizacji przystąpiły dziewczęta z 14 szkół podstawowych i tym razem nie było powodów do narzekań albowiem pogoda dopisała.

Każda z drużyn miała do zaliczenia jak to w 4-boju bywa 4 konkurencje: bieg krótki na dystansie 60 m, rzut piłeczka palantową, skok w dal,  bieg długi na dystansie 600 m. Po rozegraniu wszystkich przewidzianych regulaminem konkurencji najlepsza drużyna okazała się reprezentacja SP 81 uzyskując 1232 punkty. Drugie miejsce przypadło w udziale dziewczętom z SP 85, które zdobyły 1209 punktów, a na trzecim uplasowały się uczennice SP 80 z 1020 punktami.

Po wyczerpujących zawodach przyszedł czas na zasłużony odpoczynek, podsumowania i nagrody. Czołowa „szóstka” turnieju finałowego została nagrodzona pamiątkowymi dyplomami, a reprezentację, które zajęły 4 czołowe miejsca dodatkowo uhonorowano medalami i pucharami.

Czołowa "szóstka" finału:

1 miejsce - SP 81 w składzie: Dominika Janicka, Oliwia Wac, Ewelina Kowalczyk, Paulina Gronau, Karolina Kundo, Julia Blachowska, opiekun: Barbara Tołłoczko

2 miejsce - SP 85 w składzie: Natalia Sobolewska, Marta Skrzyńska, Julia Augustynowicz, Oliwia Musiał, Martyna Łachowska, Barbara Sarna, opiekun: Dorota Deaniziuk

3 miejsce - SP 80 w składzie: Anna Petke, Hanna Rzepka, Julia Zabrzycka, Natalia Kuncewicz, Lila Wylandowska, Zuzia Być, opiekun: Krzysztof Krystecki