e-mail: biuro@gokf.gda.pl
Partnerzy

SP 20 Mistrzem Województwa Pomorskiego w Dwóch Ogniach

jedna z akcji meczu

1 marca 2017 r. hala Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 20 na Morenie stała się areną dla finałowego turnieju o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w dwóch ogniach usportowionych chłopców.

Do walki o zaszczytny tytuł stanęły 6 drużyn z następujących miejscowości: Banina, Tczewa, Studzienic, Kwidzyna, Starogardu Gdańskiego i Gdańska.

W początkowej fazie turnieju drużyny zostały podzielone na 2 grupy, z których bezpośredni awans do finału gwarantowało zajęcie  pierwszych miejsc. Zespoły z drugich miejsc miały stoczyć pojedynek o 3 miejsce na podium, a z trzecich o miejsce piąte.

W meczu o 5 miejsce wygrała drużyna ze Starogardu Gdańskiego wygrywając z chłopcami ze Studzienic 30 : 21. W meczu o 2 miejsce reprezentacja szkoły z Kwidzyna zwyciężyła kolegów z Tczewa 23 : 19. O złote medale walczyły drużyny z Gdańska i Banina. W normalnym czasie gry na świetlnej tablicy widniał remis 23 : 23. W dogrywce więcej zimnej krwi zachowali reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 20 z Gdańska i to oni sięgnęli po złoto.