tel./fax. (058) 346-03-03
tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
Partnerzy

Dziewczęta SP 27 z Gdańska mistrzyniami Województwa Pomorskiego w dwóch ogniach usportowionych

Mistrzynie Województwa Pomorskiego - SP 27

23.02. br. w Szkole Podstawowej nr 27 rozegrano Finał Województwa Pomorskiego w Dwóch Ogniach Usportowionych dziewcząt. Do zawodów została zaproszona najlepsza „szóstka” wyłoniona  w drodze wcześniejszych eliminacji powiatowych. W gronie najlepszych znalazła się także drużyna z Gdańska SP 27 – gospodarz turnieju.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z których zwycięzca miał zagrać o miejsce pierwsze, drugie drużyny o miejsce trzecie, a reprezentacje szkół z ostatniego miejsca o piąte.

W meczu o piąte miejsce SP z  Czerska wygrała z reprezentacją SP z Prabut w stosunku 28 : 23. O trzecie miejsce walczyły szkoły z Koczałej i Tczewa. Lepsze okazały się dziewczęta z Tczewa wygrywając 29 : 20. Do walki o złote medale stanęły drużyny z Banina i Gdańska. W tym pojedynku zdecydowanie wygrały zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 27 z Gdańska. Tak więc tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego trafił w ręce gospodarza.

Miłym akcentem turnieju była dekoracja. Najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Nie obyło się także bez wspólnego zdjęcia. Jeszcze obiad, słodki poczęstunek i turniej przeszedł do historii.

Gratulacje zarówno dla zwyciężczyń jak i pozostałych reprezentacji.

uczestniczki turnieju finałowego. Reprezentacje: Czerska, Banina, Prabut, Tczewa, Koczałej, Gdańska wraz z opiekunami