Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Menu
Kontakt
Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel./fax. (058) 346-03-03
tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
PartnerzyRozstrzygnięcia w pływaniu drużynowym

podczas konkurencji
Fot. WCz

Przez dwa dni, 13 i 14 lutego br. na basenie MOSiR na Chełmie uczniowie gdańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych walczyli o tytuł Mistrza Gdańska w Pływaniu Drużynowym.

Drużyny składające się z ośmiu osób musiały poradzić sobie w konkurencjach indywidualnych (klasyk, grzbiet, motylek, dowolny), a także wystartować w sztafecie. Było to nie lada zadanie szczególnie dla szkół podstawowych, w których niewielu uczniów legitymuje się umiejętnością pływania motylkiem. Tym niemniej na starcie stanęło 30 zespołów. 17 reprezentowało szkoły podstawowe, a 13 to reprezentacje szkół gimnazjalnych.

 

Wśród dziewcząt szkół podstawowych najlepszym zespołem okazał się team ze Szkoły Podstawowej nr 2, który wyprzedził dziewczęta z III Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Na trzecim miejscu uplasowały się reprezentantki Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej. Wśród chłopców szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2. Drugie miejsce przypadło w udziale II STO, a trzecie III STO.

Najlepszą drużyną w spośród dziewcząt  w klasyfikacji gimnazjów zostało Gimnazjum 28, które wyprzedziło koleżanki z Gimnazjum 3 i Gimnazjum De la Salle.

W klasyfikacji chłopców złoto pojechało do Gimnazjum 28. Srebrne medale trafiły do rąk reprezentantów Gimnazjum II STO, a brązowe przypadły w udziale chłopcom z Gimnazjum Gedanensis.

czołowe drużyny w kategori dziewcząt szkół podstawowych
Fot. WCz

czołowe drużyny w kategori chłopców szkół podstawowych
Fot. WCz

czołowe drużyny w kategori dziewcząt szkół gimnazjalnych
Fot. WCz

czołowe drużyny w kategori chłopców szkół gimnazjalnych
Fot. WCz


Data publikacji: 16.02.2017 00:25
Projekty GOKF
 
© Gdańskie Centrum Multimedialne