Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Menu
Kontakt
Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel./fax. (058) 346-03-03
tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
PartnerzyPodsumowanie ferii - aktywnie i zdrowo z GOKF

dzieci uczyły się i doskonaliły umiejętności prawidłowego wykonywania ćwiczeń
Fot. A.B.

Jak co roku, w okresie ferii zimowych zorganizowaliśmy dla dzieci i młodzieży pozostającej w Trójmieście wiele atrakcyjnych zajęć.

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej przygotował nieodpłatne, otwarte zajęcia:  na pływalni –gry i zabawy doskonalące umiejętności pływackie, zajęcia rekreacyjne z elementami LA, gry     i zabawy sportowo- rekreacyjne, piłkę siatkową, zajęcia plastyczne i rękodzieła, zajęcia z gimnastyki i akrobatyki, zajęcia muzealne, wycieczki  turystyczne po Gdańsku. W  9 dzielnicach miasta Gdańska: Letnica, Olszynka, Orunia, Przymorze, Suchanino, Strzyża, Wrzeszcz, Zaspa, Żabianka Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej prowadził w/w zajęcia.

wzajemne współzawodnictwo podnosiło emocje
Fot. G.K.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na pływalni. Zajęcia rekreacyjne w wodzie były przeprowadzone na dwóch pływalniach: w Zespole Szkół Energetycznych -Gdańsk Letnica  i Szkole Podstawowej nr 42 - Gdańsk Suchanino.  Uczestnicy podczas gier i zabaw  oswajali się z wodą i  doskonalili swoje umiejętności pływackie.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na pływalni
Fot. K.Cz.

Uczestnicy podczas gier i zabaw oswajali się z wodą i doskonalili swoje umiejętności pływackie.
Fot. A. Cz.

W ZKPiG nr 6 - Orunia podopieczni brali udział w  zajęciach z gimnastyki i akrobatyki sportowej, gdzie uczyli się i doskonalili swoje umiejętności. Podczas zajęć rekreacyjno-sportowych z elementami piłki siatkowej dzieci uczyły się i doskonaliły umiejętności prawidłowego  wykonywania ćwiczeń. Poznawały przepisy gier rekreacyjnych i sportowych.

podopieczni brali udział w zajęciach z gimnastyki i akrobatyki sportowej
Fot. P.Cz.

Zajęcia rekreacyjno-sportowe z elementami lekkiej atletyki także cieszyły się dużą popularnością.  Zajęcia odbywały się w trzech placówkach: Szkole Podstawowej nr 80 -Przymorze, Gimnazjum 25 - Wrzeszcz i w Gdańskim Ośrodku Kultury Fizycznej. Celem zajęć było pokazanie sposobu na zdrowy styl życia, jak przyjemnie i zdrowo można spędzać czas wolny, jak przyjemne może być uprawianie sportu, rekreacji oraz wszelkiej aktywności ruchowej.

jak przyjemne może być uprawianie sportu, rekreacji oraz wszelkiej aktywności ruchowej.
Fot. D.A.

Uczestnicy brali udział w różnorodnych wycieczkach krajoznawczych i turystycznych po Gdańsku: Gra miejska „ Z legendą przez Gdańsk”, zajęcia muzealne w Domu Uphagena. Podczas zajęć plastycznych uczestnicy poznawali różne techniki wykonywania prac plastycznych ( scrapbooking, nauka cieniowania).

Z legendą przez Gdańsk
Fot. M.G.

zajęcia muzealne w Domu Uphagena.
Fot. M.G.

Celem zajęć było pokazanie sposobu na zdrowy styl życia,
Fot. A.Z.

Jak co roku najpiękniejszą zapłatą i podziękowaniem za naszą pracę były radosne buzie młodych uczestników i jak zawsze pytania o następne imprezy.

Łącznie z proponowanej bezpłatnej oferty feryjnej Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej skorzystało 1803 dzieci i młodzieży.

                                                                                                    

 

                                                                                                       


Data publikacji: 30.01.2017 13:24
Projekty GOKF
 
© Gdańskie Centrum Multimedialne