Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Menu
Kontakt
Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel./fax. (058) 346-03-03
tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
PartnerzyWAKACJE 2016 - „TURYSTYKA MŁODEGO PRZYRODNIKA”

W siedmiu placówkach oświatowych znajdujących się w różnych dzielnicach na terenie miasta trwa akcja WAKACJE 2016 . W każdej z placówek codziennie w godzinach 9.00-15.00 odbywaja się zajęcia prowadzone przez nauczycieli Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej, który jest organizatorem akcji letniej. 

turystyka młodego przyrodnika
Fot. WCz

Tym razem odwiedzilismy Szkołe Podstawowwą nr 86 na gdańskim Ujeścisku. Pierwszy tydzień zajęć letnich upłynął uczestnikom pod wdzięczną nazwą „Turystyka młodego przyrodnika”.

kalambury
Fot. M.G.

Jako że pogoda niezbyt sprzyjająca dłuższym wycieczkom opiekunowie urządzili podopiecznym spacerki pomiędzy chmurkami i opadami. Nazbierali roślin do mini zielnika, które właśnie są suszone. Dzieci rysowały komiksy ze zwierzętami w roli głównej oraz kalambury. Oczywiście jak zwykle dużym powodzeniem cieszyły sie zajęcia na boisku. Tutaj, chyba z racji kończących sie Mistrzostw Europy grano przede wszystkim w piłkę nożną chociaż gościły i inne zabawy. W ramach wycieczek odbyły sie także trzy wyprawy roślinożerców, podczas których podopieczni poznawali rośliny i ich cechy charakterystyczne. Urządzono także fotograficzne polowanie na zwierzęta i owady. W jednej z wypraw towarzyszyła uczestnikom mama kaczka z pisklętami. Na uczestników czeka jeszcze mnóstwo atrakcji i wycieczek bo to dopiero poczatek.

Czekamy na słońce :)  

rosliny do zielnika
Fot. M.G.


Data publikacji: 08.07.2016 13:22
Projekty GOKF
 
© Gdańskie Centrum Multimedialne