Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Menu
Kontakt
Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel./fax. (058) 346-03-03
tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
PartnerzyWAKACJE 2016 - tematycznie w SP 79

W 7 placówkach przez dwa miesiące w godzinach 9.00-15.00 będą prowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne, rekreacyjno-turystyczne, zajęcia na wodzie - smocze łodzie, zajęcia w terenie - biegi na orientację. Zajęcia rozpoczęły się 27 czerwca 2016. Ze zorganizowanych przez Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej i szkoły atrakcji będzie można korzystać do 19 sierpnia 2016. Cała oferta jest nieodpłatna.

liczna grupa podczas zajęć
Fot. T. Ł.

Wśród placówek, które organizują dzieciom wypoczynek w ramach letniej akcji GOKF jest Szkoła Podstawowa nr 79 mieszcząca się przy ul. Kołobrzeskiej.
- W szkole prowadzimy półkolonie, które rozpoczęły się 27 czerwca - powiedziała Paulina Promińska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 79. - W ramach półkolonii przez siedem tygodni proponujemy różnego rodzaju zajęcia dla dzieci od 6 do nawet 18 lat. W tym roku zostaliśmy wybrani jako jedyna szkoła z Przymorza Wielkiego do prowadzenia zajęć wakacyjnych i w naszych zajęciach biorą udział również dzieci z innych szkół.
Szkoła prowadzi zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, które podzielone są na bloki tematyczne. Jednym z bloków tematycznych są "Parki naszego miasta". W ramach zajęć dzieci zwiedzają okoliczne parki na przykład park na Osiedlu Tysiąclecia, Park Reagana, park na Zaspie, Park Oliwski. Inny blok tematyczny to "Wesołe lato" w ramach którego dzieci biorą udział w różnych zabawach i konkursach, wykonują prace plastyczne. Dla zainteresowanych są również zajęcia sportowe - piłka nożna, koszykówka, badminton. Dzięki nowo otwartym obiektom sportowym dzieci mogą grać w siatkówkę, piłkę ręczna i tenisa. Dużą popularnością cieszy się gra w darta.
W Szkole Podstawowej nr 79 można było zapisać dzieci na cały okres trwania półkolonii czyli 7 tygodni. Można było również wybrać krótszy okres np. 1- lub 2-tygodniowy. W pierwszym tygodniu z zajęć proponowanych przez SP 79 korzystało 130 dzieci. Na liście uczestników półkolonii w trakcie wakacji zapisanych jest 220 dzieci. Większość stanowią dzieci do 10 roku życia.
- Podczas wakacji organizowanych w szkole najbardziej czekam na gry i zabawy. Na różne fajne rzeczy - powiedział Bartek Samulski, lat 11. - Ze sportu wolę gry zespołowe. Najbardziej lubię piłkę nożną i siatkówkę. Chętnie wezmę udział w wyjściach na przykład do lasu.


Tomasz Łunkiewicz 

zajęcia na nowym boisku
Fot. T. Ł.


Data publikacji: 04.07.2016 11:27
Projekty GOKF
 
© Gdańskie Centrum Multimedialne